Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 5d. 18:52 , Atnaujinta: 2020 gruodžio 6d. 09:55

Sostinės centre – protesto akcija: pareigūnai buvo iškeikti, sulaikyti du žmonės

Sostinės centre šeštadienio vakarą sulaikyti du nesankcionuotos akcijos dalyviai, šiuo metu policija aiškinasi situaciją.

Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja informavo BNS, kad apie 16 val. prie eglutės Katedros aikštėje susirinko iki 12 žmonių, persirengusių kalinių rūbais, ant kurių buvo lapai su užrašu „Aš laisvas“.

„Jie apėjo aplink Katedros aikštėje stovinčią eglę ir judėjo Gedimino prospektu. Buvo nusiųsti patruliai išsiaiškinti situacijos“, – sakė policijos atstovė.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis 15min teigė, kad asmenys, vaikščiodami po du, buvo prisirakinę vienas prie kito grandinėmis – ties rankomis ir kojomis. Du asmenys, anot jo, pasipriešino policijos pareigūnams, todėl dėl viešosios tvarkos pažeidimo buvo pristatyti į komisariatą.

Pasak J.Samorokovskajos, asmenys keikė atvykusius pareigūnus, vienas iš akcijos dalyvių policininkui įspyrė.

„Jie keikėsi, vartojo pareigūnams skirtus necenzūrinius žodžius ir vienas pareigūnui spyrė (...) Du asmenys buvo sulaikyti. Jie pristatyti į komisariatą, pareigūnai aiškinasi situaciją“, – teigė J.Samorokovskaja.

Apie sumaištį sostinės centre šeštadienio vakarą pranešė naujienų portalas lrytas.lt. Iš filmuotos medžiagos matyti keletas policijos ekipažų, dešimtis pareigūnų, taip pat ir žmonės, pareigūnams skanduojantys „Fašistai, fašistai“ bei „Gėda, gėda“.

Šiuo metu šalyje galioja dėl koronaviruso plitimo grėsmės įvestas karantinas, jo metu susibūrimai viešose vietose draudžiami.

Papildyta gruodžio 6 dieną. Policijos departamentas informavo, kad sulaikytas buvo 1954 metais gimęs vyras, kuris, vengdamas sulaikymo (atsisakė pateikti savo asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus), spyrė Vilniaus apskrities VPK pareigūnui, gimusiam 1983 metais.

Pareigūnas gydomas ambulatoriškai. Įtariamasis uždarytas į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas viešosios tvarkos pažeidimo.

Tas, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min