Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 17d. 10:06

Su pirmąja lietuviška mafija kovojusio skyriaus bijojo ne tik nusikaltėliai, bet ir politikai

Dailius Dargis ir Visvaldas Račkauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dailius Dargis ir Visvaldas Račkauskas

Žurnalistas ir rašytojas Dailius Dargis pristato dokumentinį filmą „Pirmieji kovotojai su mafija”, nukeliantį į aršiausių šalies kriminalinių grupuočių siautėjimo laikus Lietuvoje. Trečiadienį 15min studijoje D.Dargis pristatė naujausią savo kūrinį. Pokalbyje taip pat dalyvavo ir vienas iš šio filmo herojų, buvęs policijos generalinis komisaras Visvaldas Račkauskas. 

„Tai daugiau nei filmas. Tai legendinių vyrų istorija, kelias, gyvenimas, drąsa ir kasdienybė, jų dėka mūsų šalis netapo nusikaltėlių oaze ir tarptautine grėsme visai Europai. „Šeštajam skyriui”, taip tuomet vadintas elitinius pareigūnus vienijęs teisėsaugos organas, turime būti dėkingi už tai, kaip toli teisėtvarkoje valstybei pavyko nueiti šiandien“, – sako unikalų filmą pristatantis septynių bestselerių autorius Dailius Dargis.

Filme intriguojančias istorijas pasakos buvę elitinio kriminalinės policijos padalinio – 6-ojo skyriaus vadovai, eiliniai operatyvininkai bei tuomet su vaizdo fiksavimo technika dirbę asmenys, kuriems 1989–1992 metų laikotarpiu teko susidurti su milžiniškais sunkumais. Pokalbis 15min studijoje – trečiadienį 11 valandą.

D.Dargis pokalbio metu teigė, kad šeštojo skyriaus pareigūnams turėtume būti dėkingi dėl to, kokioje saugioje šalyje šiandien gyvename.

„Jei ne tie vyrai, šiandien gyventume kaip Meksikoje, kur važiuoji per dykumą ir matai žmonių galvas ant kuolų. Kiekvieną dieną vyksta šaudynės, narkotikų karai, turto prievartavimai, daugybė kitų laukinių nusikaltimų, kurie Pietų Amerikoje vyksta iki šiol, – kalbėjo D.Dargis. –Lietuva jau buvo ant ribos ir, sakyčiau, būtent 6 skyrius sustabdė laukinį banditizmą, kuris Lietuvoje pradėjo sproginėti 1989-1990 metais.“

V.Račkauskas atskleidė, kaip kūrėsi šeštieji skyriai ir kaip pavyko surinkti elitinius pareigūnus.

„Į skyrių atėjo dirbti žmonės, puikiai išmanantys kriminalinės žvalgybos veiklą, baudžiamąjį procesą, buvo padorūs, sąžiningi ir ypatingai kūrybingi“, – pasakojo jis.

Kaip prisiminė jis, šeštųjų skyrių bijojo ne tik nusikaltėliai. Pareigūnai gaujų viduje turėjo informatorius, kurie atskleisdavo ne tik planuojamus nusikaltimus, bet ir banditų ryšius su politikos ir verslo pasauliu.

Komentarai: 5
Užduokite klausimą
Kviečiame pateikti klausimą 15min studijos svečiui.
* privalomi laukai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:37
02:32
01:00

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min