Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 14d. 09:24

Sudaryta Sausio 13-osios bylos teisėjų kolegija, nagrinėjimo pradžia – kovo 26 diena

Lietuvos apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos apeliacinis teismas

Antradienį Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad jau sudaryta Sausio 13-osios bylos teisėjų kolegija. Bylos nagrinėjimas apeliacine tvarka prasidės kovo 26-osios rytą.

Lietuvos apeliacinis teismas praneša, kad apeliacine tvarka nagrinės baudžiamąją bylą dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. kovo 27 d. nuosprendžio, kuriuo asmenys nuteisti dėl tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų žmonių žudymo, žalojimo, kankinimo ar kitokio nežmoniško elgesio su jais ar jų turto apsaugos pažeidimo, draudžiamos karo atakos, uždraustų karo priemonių naudojimo 1991 metų sausio mėnesį.

Bylai nagrinėti automatizuotu atrankos būdu sudaryta teisėjų kolegija, susidedanti iš Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų Ernesto Rimšelio (kolegijos pirmininko ir pranešėjo), Ernestos Montvidienės ir Justo Namavičiaus.

Atsižvelgiant į bylos apimtį, proceso dalyvių skaičių, prognozuojamą bylos nagrinėjimo trukmę ir siekiant užtikrinti sklandų teisėjų kolegijos darbą, šią bylą nagrinėti atsargine teisėja paskirta Egidija Tamošiūnienė.

Baudžiamojoje byloje dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų apygardos teismo nuosprendžiu nuteisti 67 asmenys. Byloje gautas 61 apeliacinis skundas. Pirmosios instancijos nuosprendį ginčija nuteistieji ir jų gynėjai, prokurorai, nukentėjusieji ir civiliniai ieškovai.

Pirmasis posėdis Lietuvos apeliaciniame teisme vyks 2020 m. kovo 26 d. 8.30 val.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min