Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 14, 10:33

Sukčiai įsisuko ir į „Vinted“ programėlę – apsimeta pirkėjais ar „Vinted“ komandos nariais

Internetinės naudotų drabužių ir aksesuarų prekybos bei mainų platformos „Vinted“ nariams išsiuntinėti perspėjimai apie į programėlę įsisukusius sukčius. Policijoje jau fiksuoti pirmieji nukentėjusiųjų pranešimai.
„Vinted“
„Vinted“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kaip informuoja Vilniaus apskrities policija, gegužės 12 dieną apie 21 valandą vilnietė, būdama namuose, į mobiliąją programėlę „Vinted“ gavo žinutę su internetine nuoroda.

Paspaudus ją, iš moters, gimusios 1995 metais, banko sąskaitos apgaule pasisavinta 292,60 eurai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

„Vinted“ platformos komanda visiems naudotojams išplatinto perspėjimo žinutes.

„Kad mūsų bendruomenėje jaustumeisi saugiai, norime pasidalinti keletu patarimų, kaip apsaugoti savo asmeninę informaciją. Su tavimi gali bandyti susisiekti sukčiai, bandantys apgauti “Vinted„ narius. Tokie asmenys gali apsimesti pirkėjais ir prašyti tavęs asmeninės informacijos, pavyzdžiui, el. pašto adreso ar telefono numerio. Taip pat sukčiai gali apsimetinėti “Vinted„ komandos nariais“, – įspėjo „Vinted“ komanda.

Sukčių, anot jos, galima lengvai išvengti, laikantis tam tikrų taisyklių. Pirma, nesidalinti savo el. pašto adresu, telefono numeriu ar mokėjimo duomenimis su kitais nariais. Sėkmingam sandoriui įvykdyti pirkėjui ar pardavėjui šios informacijos neprireiks. Kai mokėjimai atliekami naudojantis mygtuku „Pirkti“, visas procesas vyksta tiesiai per „Vinted“.

Antra, patariama neatidarinėti įtartinų nuorodų, SMS žinučių, el. laiškų ar prie jų pridėtų priedų. „Vinted“ niekuomet nesiunčia el. laiškų ar privačių žinučių su prašymais pateikti savo mokėjimo informaciją, kad transakcija būtų įvykdyta.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min