Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sukčių laimikiu tapo pusketvirto tūkstančio litų

Dar vienas ukmergiškis tapo telefoninių sukčių auka, jiems atidavęs nemenką pinigų sumą. Lapkričio 29 d. apie 17 val. Ukmergės mieste gyvenantis J. R. (g. 1941 m.) sulaukė netikėto skambučio. Į laidinį telefoną paskambinusi mergina kalbėjo verkšlendama, todėl vyriškis pamanė, skambina jo anūkė ir į ją kreipėsi vardu.
Sukčiai mikliai pasinaudojo sąmyšiu, kilusiu dėl banko "Snoras " griūties.
Telefoniniai sukčiai / Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr.
Temos: 1 Ukmergė

Skambinusi mergina aiškino, kad lipdama laiptais sužalojo mergaitę. Ši, esą, nuvežta į ligoninę, o jos gydymui reikia 12 000 litų. J. R. atsakė tokios pinigų sumos neturintis. Mergina perdavė ragelį policijos pareigūnu apsimetusiam vyriškiui, kuris pareiškė, kad prie J. R. namų atvažiuos nukentėjusios brolis, kuriam reikia perduoti pinigus. Apie 18 val. atvykęs jaunuolis iš J. R. paėmė 2 000 litų, tačiau sukčiai, nujausdami, kad ukmergiškis dar turi santaupų, nepaliko jo ramybėje. Apsimetėlis „policininkas“ telefonu pasakojo vis naujus išgalvotus šokiruojančius dalykus. Jis aiškino, kad būtinai reikia daugiau pinigų, nes sužalotai mergaitei į smegenis išsiliejo kraujas, todėl teks atlikti skubią operaciją. Apie 18.20 val. prie J. R. durų vėl stovėjo tas pats jaunuolis, kuriam ukmergiškis atidavė dar 1 500 litų. Apgaudinėjamam vyrui buvo paaiškinta, kad netrukus pas jį atvyks pareigūnas ir anūkė. Tuomet bus „sutvarkyti visi formalumai“. Į namus sugrįžus J. R. žmonai, vyriškis suprato pakliuvęs į sukčių spąstus ir iškart kreipėsi į policiją. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Lapkričio mėnesį tai jau ketvirtas tokio pobūdžio nusikaltimas Ukmergės rajone. Šiais metais dėl telefoninio sukčiavimo Ukmergės rajono policijos komisariate iš viso yra pradėta 17 ikiteisminių tyrimų.

Policija yra daugybę kartų perspėjusi gyventojus apie panašius sukčiavimo būdus, tačiau nusikaltėliai atkakliai ieško ir randa aukų. Jie manipuliuoja žmonių jausmais, stengiasi šokiruoti, neleisti atsitokėti ir susimąstyti. Vaikams ir pagyvenusiems žmonėms tėveliai bei artimieji turi nuolat priminti  apie „telefoninių“ ir kitų sukčių pinkles.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius