Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sukčių taikiklyje – lietuvių, latvių ir lenkų bendruomenės Jungtinėje Karalystėje

Sulaukėte viliojančio pasiūlymo užsidirbti, neiškeliant kojos iš namų? Stabtelėkite. Galite tapti internete veikiančių sukčių auka! Internete pastaruoju metu plinta dar vienas sukčiavimo būdas, trečiadienį „Facebook“ paskyroje įspėja Lietuvos policija.
Kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2016“
Asociatyvi iliustracija / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Lietuvos policija ir Jungtinės Karalystės Rytų regiono specialiųjų operacijų padalinys (ERSOU) perspėja, kad pastaruoju metu suaktyvėjo sukčiai, siūlantys užsidirbti parduodant sukčiavimo būdu įgytas prekes.

Kaip veikia sukčiai?

Pirmiausiai jie neteisėtai užvaldo nieko neįtariančių asmenų kreditinių kortelių duomenis, kuriuos panaudoja didelės vertės daiktams įsigyti;

Tuomet socialiniame tinkle Facebook jie platina viliojančius skelbimus, kuriuose siūlo asmenims, turintiems „eBay“ ir „Paypal“ paskyras, lengvai užsidirbti. Susidomėjusių yra prašoma susisiekti;

Geriausia nusikaltimų, vykdomų elektroninėje erdvėje, prevencija – piliečių sąmoningumas.

Pasiūlymo suviliotų asmenų paskyros yra naudojamos parduoti sukčiavimo būdu įgytas didelės vertės prekes. Nieko neįtariančių „pardavėjų“ koordinatorius organizuoja daiktų pristatymą ir paėmimą, pateikia daikto, kurį Reikia įkelti į savo paskyros puslapį, nuotraukas ir aprašymą.

„Pardavėjai“ gauna dalį pinigų sumos už prekę, o nurodymai, kur siųsti sumos likutį jiems paprastai teikiami žinute arba telefonu;

Kreditinės kortelės savininkas, pamatęs iš jo sąskaitos atliktą operaciją, ją užginčija. „eBay“ ar „Paypal“ atlieka pinigų grąžinimą kreditinės kortelės savininkui ir prekę „pardavęs“ asmuo lieka įsiskolinęs. Be to, pats to nežinodamas, jis dažnai būna pardavęs vogtas prekes.

Ypatingai suklusti turėtų lietuvių, latvių ir lenkų bendruomenių nariai, nes dažniausiai panašaus pobūdžio pasiūlymai aptinkami šių bendruomenių „Facebook“ puslapiuose.

Pareigūnai feisbuke atkreipia dėmesį, kad geriausia nusikaltimų, vykdomų elektroninėje erdvėje prevencija – piliečių sąmoningumas ir gebėjimas atpažinti galimą sukčiavimą, su kuriuo kiekvienas interneto naudotojas gali bet kada susidurti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius