2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Sulaikytas Klaipėdos teisininkas Sergejus Juzikas, apgaule pralobęs puse milijono eurų

Klaipėdoje sulaikytas bendrovės „Klaipėdos teisininkų biuras“ teisininkas Sergejus Juzikas, įtariamas apgaule išviliojęs tūkstantines sumas ir juvelyrinių dirbinių.
Sulaikytas apgaule iš žmonių pinigus ir juvelyrinius dirbinius išvilioti bandęs teisininkas Sergejus Juzikas.
Sulaikytas apgaule iš žmonių pinigus ir juvelyrinius dirbinius išvilioti bandęs teisininkas Sergejus Juzikas. / Klaipėdos apskrities VPK nuotr.

Sergejus Juzikas buvo sulaikytas po to, kai į uostamiesčio policijos komisariatą kreipėsi dar keturi nukentėję asmenys dėl iš jų apgaule išviliotų tūkstantinių sumų bei apgaule įgyto didelės – 22500 eurų vertės, svetimo turto – juvelyrinių dirbinių.

Šis asmuo Kriminalinės policijos tyrėjams geriau pažįstamas ne kaip ikiteisminio tyrimo proceso dalyvių atstovas, o kaip kaltinamasis, kadangi 2016 m. lapkričio mėn. pabaigoje Klaipėdos apygardos prokuratūros II-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė drauge su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą ir uostamiesčio teismui perdavė bylą dėl S. Juzik nusikalstamų veikų. Bylos duomenimis, 2016 m. pradžioje į prokuratūrą kreipėsi du Klaipėdos miesto gyventojai, teigdami, kad iš jų buvo išviliotos tūkstantinės sumos. Tačiau ikiteisminio tyrimo eigoje nukentėjusiųjų atsirado ir daugiau. Nustatyta, kad teisininkas iš kolegų ir pažįstamų pinigus skolindavosi sugalvojęs vis naujas istorijas. Kartą, kad pinigų neva reikią investicijoms į pelningą statybų verslą, kitą kartą, kad pinigai reikalingi jo sergančio tėvo gydymui ar žmonos firmos išpirkimui.

Teisininkas kaltinamas apgavystėmis

Nukentėję asmenys pateikė ir neginčytinus vekselius, patvirtinančius, jog pinigus teisines paslaugas teikusiam klaipėdiečiui skolino nuo 2014 iki 2016 metų pradžios. Pasinaudojęs nukentėjusiųjų naivumu, o gal turįs puikius gebėjimus įtikinti žmones, per šį laikotarpį apgaulės būdu savo naudai S. Juzikas įgijo daugiau kaip 581 tūkstantį eurų. Ikiteisminio tyrimo metu S. Juziko atžvilgiu iš viso buvo nustatytos 27 nusikalstamos veikos, iš kurių 14 – dėl įvykdytų sunkių nusikaltimų.

Dabartiniame tyrime surinkta medžiaga leidžia pagrįstai teigti, jog net prieš tai atliekamo ikiteisminio tyrimo metu S. Juzikas savo veiklos nė nemanė nutraukti, ir toliau sėkmingai išrašydavo vekselius. Šiuo kartu pinigai buvo reikalingi ne pelningam statybų verslui vystyti, o galimai papirkti teisėjus bei prokurorus dėl palankesnio sprendimo priėmimo, juvelyriniai dirbiniai – įspūdžiui sudaryti ir pan.

Policijos bus imtasi visų galimų teisės priemonių, siekiant užkardyti tolimesnes galimas šio asmens nusikalstamas veikas, o nuo jo nukentėjusius asmenis prašome kreiptis nurodytais kontaktais: Klaipėdos apskr. VPK KP Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba, el. p. [email protected], arba į 2-ojo skyriaus tyrėją Moniką Petkuvienę, tel. 8 700 60862.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min