TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sulaikyti du Nemunu atplukdyti cigarečių kroviniai ir trys su jais siejami pagėgiškiai

Cigaretės
VSAT nuotr. / Cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Sieną su Rusija saugantys pasieniečiai sulaikė du Nemunu iš Kaliningrado srities atplukdytus rūkalų krovinius. Į areštinę uždaryti ir trys pareigūnams žinomi pagėgiškiai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnai, patruliavę ties Pagėgių savivaldybės Karceviškių kaimu, sekmadienio naktį naktinio matymo įranga užfiksavo Nemunu plaukiantį asmenį. Jis kirto upės viduriu einančią valstybės sieną.

Į įvykio vietą nuvykęs ir pakrantę patikrinęs pasieniečių ekipažas Lietuvos krante prie Nemuno aptiko 20 dėžių, iš viso 10 tūkst. pakeli, cigarečių „Saint George“ su Rusijos banderolėmis. Dėžės buvo apvyniotos juoda polietileno plėvele ir lipnia juosta bei surištos tarpusavyje. Manoma, kad jas iš Rusijos atplukdė „ichtiandras“, spėjęs pasprukti atgal.

Tirdami šio įvykio aplinkybes ir surinkę svarbios informacijos pirmadienio naktį Pagėgių rinktinės pasieniečiai surengė pasalą. Apie 1 val. 20 min. VSAT pareigūnai Pagėgių savivaldybės Lazdėnų kaimo ribose pastebėjo, kaip Nemunu iš Rusijos į Lietuvos krantą pradėjo plaukti guminė valtis su pakabinamu varikliu. Ja buvo gabenamas dėžių krovinys.

Valtis kirto sieną ir priplaukė prie Lietuvos kranto. Joje buvę du  asmenys bendrams Lietuvos krante perdavė dėžes, kurios buvo sukrautos į automobilį „Audi 100 Avant“. Atplaukusieji iš Rusijos, matyt, pajutę pavojų, Lietuvos krante likimo valiai paliko valtį ir patys Nemunu skubiai nuplaukė atgal į Rusiją.

Tuo pačiu metu iš šios vietos į Lietuvos gilumą nuvažiavo taksi ženklais paženklintas automobilis „Volkswagen Passat“, į kurį cigarečių nebuvo kraunama.

Pagėgių pasieniečiai  sulaikė „Audi 100 Avant“, kuriame  rado  20 dėžių, iš viso 10 tūkst. pakelių cigarečių „Saint George 7“ su Rusijos banderolėmis. Vairuotojas buvo pasišalinęs.

Netrukus surengę pasalą taksi automobilį ir jį vairavusį 35-erių Pagėgių savivaldybės gyventoją Specialiosios paskirties būrio pareigūnai sulaikė už kelių kilometrų esančiame Stoniškių miestelyje. Stoniškiuose į Pagėgių pasieniečių pasalą pateko ir dar du su minėtais kontrabandos sulaikymais siejami ir gerai teisėsaugos pareigūnams žinomi 22-ejų ir 26-erių Pagėgių savivaldybės gyventojai.

Šiai trijulei – Uždarosios akcinės bendrovės direktoriui, vadybininkui ir niekur nedirbančiam vyrui – Pagėgių rinktinės pareigūnai bei Tauragės policija jau anksčiau yra pritaikę Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą.  

Pasieniečiai visus tris sulaikytuosius uždarė areštinę. Dėl kontrabandos  ir neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Pagėgių  rinktinėje vyksta ikiteisminis tyrimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min