Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 23d. 09:15

Sulaikyti 4 Raigardo posto muitininkai, trijų vilkikų vairuotojai ir apie 2,5 mln. eurų vertės cigaretės

Bylos įkalčiai
MKT nuotr. / Bylos įkalčiai

Muitinės kriminalistai demaskavo įžūlią kontrabandos schemą, tarp sulaikytų įtariamųjų – ir pareigūnai.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai praėjusią savaitę, rugsėjo 16-ąją, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, taip pat prie sienos su Lenkija sulaikė tris krovininius vilkikus ir apie 1500 dėžių cigarečių kontrabandos. Sulaikyti visų trijų mašinų vairuotojai, taip pat – keturi Raigardo kelio posto muitininkai.

Įtariama, kad sulaikytieji dalyvavo gudriai sumanytoje schemoje, kai, sukeičiant mašinų valstybinius numerius ir dokumentus, į Lietuvą nepatikrinti įvažiuodavo kontrabandos pilni vilkikai.

Po ilgai rengtos operacijos MKT pareigūnai atskleidė didelio masto kontrabandos įvežimo schemą į Lietuvą, kurioje, kaip įtariama, dalyvavo ne tik kontrabandininkai, bet ir muitininkai.

Naktį iš antradienio į trečiadienį (rugsėjo 16 d.) į Vilniaus teritorinės muitinės Raigardo kelio postą vienas po kito iš Baltarusijos atvažiavo trys krovininiai vilkikai. Vieną iš jų vairavo Baltarusijos, o kitus du – Lenkijos piliečiai. Dvi iš mašinų (vilkikai DAF) buvo kone identiškos ir deklaravo gabenančios ketaus krovinį.

MKT pareigūnai įtaria, kad, siekiant užmaskuoti vieno iš vilkikų puspriekabėje gabentas nelegalias cigaretes, buvo sukurta schema, kai, keičiant posto teritorijoje buvusių mašinų valstybinius numerius, buvo išvengiama privalomo vilkikų patikrinimo. Įtariama, kad būdavo susikeičiama vilkikų dokumentais ir valstybiniais numeriais (kurie buvo pritvirtinti su specialiais magnetiniais laikikliais, t.y. aiškiai parengti greitam sukeitimui).

Visi trys vilkikai, talkinant ir VSAT pareigūnams, buvo sulaikyti ir patikrinti. Viename iš jų rasta baltarusiškų cigarečių „NZ Black slim“ ir „Minsk super slims“ kontrabanda. Preliminariais duomenimis, sulaikyta apie 1500 dėžių rūkalų kontrabandos, kurios vertė su privalomais sumokėti mokesčiais gali siekti apie 2,5 mln. eurų.

MKT Kauno skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, sulaikyti ne tik visi trys vilkikų vairuotojai, bet ir keturi Raigardo kelio posto muitininkai, kurie įtariami bendrininkavimu gabenant kontrabandą ir piktnaudžiavimu tarnyba. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Visi trys vairuotojai dar trečiadienį (rugsėjo 16 d.) Kauno apylinkės teismo sprendimu suimti trims mėnesiams. Du iš sulaikytų muitininkų rugsėjo 18 d. to paties teismo sprendimu buvo suimti mėnesiui, o kitiems dviem skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

04:25
03:24
04:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min