Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 20d. 07:32

Tarp įkalčių – ir moksleivės sąsiuviniai

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Teisėjo plaktukas

10 metų ir 6 mėnesiai pataisos namuose konfiskuojant iš nusikalstamos veiklos gautus pinigus – tokia bausmė skirta bendromis Lietuvos ir Rusijos teisėsaugininkų pastangomis pergudrautiems panevėžiečiams Gintarui Kublickui ir Dariui Vasiliauskui.

Aukštąjį išsilavinimą turintis G.Kublickas bei aukštesnįjį – D.Vasiliauskas buvo teisiami už neteisėtą disponavimą labai dideliu psichotropinių medžiagų kiekiu. Skirtos bausmės - dar palyginti švelnios. Už tokį nusikaltimą numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

„Tai buvo pavyzdinė tarptautinė operacija“, – teigia bylą teismui rengęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Adas Laurikėnas.

Operacijos iniciatorė buvo Kaliningrado narkotikų kontrolės valdyba. 48 metų G.Kublickas šioje Rusijos srityje prekiavo mėsa. Buvo gauta operatyvinės informacijos, kad tai tik nusikalstamos veiklos priedanga.

Manoma, kad D.Vasiliauskas palaikė ryšį su amfetamino gamybos laboratorija. Pirkėju apsimetusiam operatyvininkui prekė buvo atvežama dar drėgna. Tačiau atsekti iki šios laboratorijos nepavyko.

G.Kublickas demaskuotas pagal nusikalstamos veikos imitavimo modelį. Jį pergudravo amfetamino pirkėju apsimetęs Rusijos operatyvininkas, jau maždaug 20 metų gaudantis prekeivius narkotikais.

G.Kublickas siūlė jam atvežti prekę į Rusiją, tačiau tai būtų kainavę brangiau. Nuspręsta įtariamojo sulaikymo operaciją rengti Lietuvoje. Kolegoms iš Rusijos talkino Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Pražūtingas žioplumas

Pirmasis pasimatymas su „pirkėju“ įvyko 2007-ųjų kovą. Tada kavinės „Armėnija“, įsikūrusios prie Kauno – Marijampolės kelio, aikštelėje jis pardavė operatyvininkui beveik kilogramą amfetamino. Po pustrečio mėnesio – beveik 2 kilogramus. Tąkart jie susitiko toje pačioje pakelėje esančiame miškelyje. Pirmą kartą „pirkėjas“ jam sumokėjo 2500 eurų, antrą – 4 tūkst. eurų.

Kauno apygardos teismo nuosprendžiu pinigai bus konfiskuoti ne tik iš G.Kublicko, bet ir iš 9 metais jaunesnio jo bendro D.Vasiliausko. Pastarasis oficialiai prekiauja žeme, tačiau, operatyviniais duomenimis, būtent iš jo G.Kublickas gaudavo amfetaminą. Tai patvirtino ir kuriozinis įkaltis.

Vieną užsakytą partiją G.Kublickas atvežė šiukšlių maiše. Jame rasti ir D.Vasiliausko dukters mokykliniai sąsiuviniai. Mesdamas į šiukšles paketą su narkotikais, mergaitės tėvas maišo turinio nepatikrino. Teisme jis tvirtino neva vežęs G.Kublickui mėsą. Kad ši neišteptų krauju automobilio, įdėjęs jos paketą į minėtą maišą. Tačiau jokių kraujo pėdsakų maiše neaptikta.

Ne viskas pavyko

Manoma, kad D.Vasiliauskas palaikė ryšį su amfetamino gamybos laboratorija. Pirkėju apsimetusiam operatyvininkui prekė buvo atvežama dar drėgna. Tačiau atsekti iki šios laboratorijos nepavyko.

G.Kublickas savo kaltės neneigė, tačiau, teismo įsitikinimu, jį klaidino, duodamas D.Vasiliauskui naudingus parodymus. Šis už neteisėtą disponavimą narkotikais jau buvo teistas. Tačiau tas pats Kauno apygardos teismas tąsyk jį išteisino.

Ir šį kartą D.Vasiliausko advokatas siūlė tą patį. Kaip ir G.Kublicko, jau teisto už savavaldžiavimą, bet dėl amnestijos atleisto nuo bausmės, advokatas.

Skirtingai nei bendrininkas, D.Vasiliauskas nuosprendžio laukė laisvėje, nors iš pradžių jie abu buvo sulaikyti. Tačiau po pusketvirto mėnesio atkakliai kaltę neigusiam D.Vasiliauskui kardomoji priemonė buvo pakeista. Jis paleistas už 20 tūkst. litų užstatą.

Teisybė atkurta skelbiant nuosprendį. Abiem nuteistiesiems į bausmę įskaičiuotas ir laikas, kai buvo suimti. G.Kublickas už grotų – jau pusantrų metų. D.Vasiliauskui iš skirtos laisvės atėmimo bausmės bus išbraukti tik keli mėnesiai. Tiesa, iki nuosprendžio įsiteisėjimo jis paliktas laisvėje.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Rusija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min