Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 18d. 19:09

Tarptautiniai kursai šunims: tarnybiniai keturkojai mokosi aptikti sprogmenis

Tarnybiniai šunys
VSAT archyvo nuotr. / Tarnybiniai šunys

Tarptautiniuose kursuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos pareigūnų tarnybiniai šunys mokomi sprogstamųjų medžiagų paieškos subtilybių.

Pirmadienį Vilniaus rajono Mickūnų miestelyje įsikūrusiame Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kinologijos centre prasidėjo dviejų savaičių trukmės tarptautiniai kinologų kvalifikacijos tobulinimo kursai, kuriuose jų šunys mokysis sprogstamųjų medžiagų paieškos.

Kursuose dalyvauja VSAT, Lietuvos karo policijos, kitų kariuomenės padalinių ir Vadovybės apsaugos departamento kinologai su sprogmenis gebančiais rasti šunimis bei Latvijos sienos apsaugos tarnybos ir Estijos karo policijos specialistai su savo keturkojais.

Tokius tarptautinius sprogmenų paieškos kursus Lietuvos pasieniečiai organizuoja antrą kartą.

Šių mokymų metu kinologai supažindina savo keturkojus su skirtingų sprogstamųjų medžiagų kvapais ir atlieka įvairias praktines užduotis.

Anot VSAT kinologinės veiklos instruktorių, šunų treniravimo skirti įvairių sprogmenų kvapus etapas yra pats svarbiausias ir sudėtingiausias. Šunų uoslė yra pagrindinis įrankis, kuriuo keturkojis orientuojasi aplinkoje, todėl vienu metu jis gali užuosti begalę kvapų. Užduotis yra išmokyti šunį atpažinti kinologui reikšmingus kvapus. Tai nėra paprasta, ypač kai sprogstamųjų medžiagų sudėtyje yra įvairių gamyboje naudojamų priemaišų.

Susipažinę su dažnai naudojamų sprogmenų kvapais, keturkojai ir jų šeimininkai turės galimybę pritaikyti naujas žinias praktinių užduočių metu – ieškoti sprogmenų įvairiose transporto priemonėse, patalpose, pašto siuntose bei keleiviniame bagaže.

Kiekvieną kursų dieną tarnybiniai šunys sprogmenų paieškos subtilybių bus mokomi vis kitose vietose, kad būtų sudarytos kuo įvairesnės ir tikrovei artimesnės sąlygos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:48
01:56
01:51

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min