Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 25d. 15:00

Teisėjų tarybą „Dievų olimpu“ išvadinusi I.Štuopienė prisišaukė neregėtos revizijos: atvyks dešimtys tikrintojų

Inga Štuopienė
15min nuotr. / Inga Štuopienė, Vilniaus miesto apylinkės teismas

Didžiausiame Lietuvos teisme dirbanti paprasta sostinės teisėja Inga Štuopienė penktadienį Teisėjų tarybos (TT) posėdyje šnekėjo taip aršiai, kad negalėjo likti neišgirsta. Nors kai kurie TT nariai teisėjos priekaištus priėmė kaip asmeninį įžeidimą, vis dėlto svarbiausia teisėjų savivaldos organizacija sugebėjo atsiriboti nuo emocijų ir ryžosi ieškoti konstruktyvios išeities. Visi 22 TT nariai žada atvykti į I.Štuopienės teismą ir patys įsitikinti, kuo iš tiesų kvėpuoja šimtas čia dirbančių teisėjų ir šimtai kitų darbuotojų.

Apie esą tragišką psichologinį ir organizacinį klimatą Vilniaus miesto apylinkės teisme jau seniai kalbanti (žr. susijusius straipsnius) ten dirbanti teisėja Inga Štuopienė žvangina vis triukšmingesniais ginklais. Šį penktadienį į Teisėjų tarybos posėdį I.Štuopienė atvyko reikalauti, kad Vilniaus miesto apylinkės teisme būtų atliktas administracinės vadovų veiklos patikrinimas, taip pat užsakytas viso darbuotojų kolektyvo išorinis psichologinės atmosferos vertinimas.

Visgi teisėja prasitarė, kad savo reikalavimus iš anksto vertina kaip šauksmą tyruose – esą ji pakalbės ir pati bus rami, kad netyli, bet realiai niekas dėl to nepasikeis.

„Jūs esate Dievų olimpas, ir eilinis teisėjas jums visai nerūpi! Aš nesu naivi. Aš žinau, kaip veikia šita sistema. Aš ateinu, išsakau problemas, o jūs išklausot, o toliau, man išėjus, bus tik šaipomasi“, – pratrūko I.Štuopienė.

Teisėjas Gintaras Kryževičius, regis, negalėjo patikėti savo ausimis.

„Man atrodo, kad teisėja nežino, ką šneka. Tai, ką ji kalba apie mus, yra įžeidimas“, – jo nuomone, nepamatuota kritika Teisėjų tarybai piktinosi jos narys G.Kryževičius.

Teisėjų tarybai anksčiau pirmininkavęs, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininku dirbęs, šiuo metu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui vadovaujantis Temidės tarnas prasitarė, kad per 30 karjeros metų tokios kritikos dar nėra girdėjęs ir priėmė ją kaip asmeninį įžeidimą.

„Man atrodo, kad teisėja nežino, ką šneka... Tai balansavimas ant etikos ribos... Tai, ką ji kalba apie mus, yra įžeidimas“, – suglumimo ir pasipiktinimo nė nebandė slėpti G.Kryževičius.

Suprasti akimirksniu

  • I.Štuopienė viešame komentare anksčiau yra skelbusi, kad Vilniaus miesto apylinkės teisme vyrauja baimės, nepasitikėjimo, netikrumo ir susiskaldymo atmosfera. Tai, jos požiūriu, pastaruoju metu būdinga visai šalies teismų sistemai.
  • Taip, I.Štuopienės vertinimu, atsitiko dėl pirmininkų veiksmų ir sprendimų, pažeidžiančių teisėjų nepriklausomumo principą, žeminančių jų garbę ir orumą.
  • Asmeniškai ši teisėja darbe jaučiasi užguita, vadina save tendencingos diskriminacijos (mobingo) auka.

Vis dėlto po kelių minučių būtent jis iš visų Tarybos narių pasiūlė nestandartinį būdą, kaip galima būtų spręsti teisėjos I.Štuopienės viešinamas problemas.

„O jei taryba visa sudėtimi atvyktų į jūsų teismą?“, – tokią idėją pasiūlė G.Kryževičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintaras Kryževičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintaras Kryževičius

I.Štuopienė šį siūlymą sutiko su šypsena, teigdama, kad vertintų tokį žingsnį labai palankiai.

Sumanymui pritarė ir dabartinis TT pirmininkas Algimantas Valantinas: „Man atrodo, kad tikrai reikia ten nuvykti, Jei kalbama daugumos vardu, reikia pažiūrėti, kaip ten yra iš tikrųjų.“

A.Valantinas viliasi, kad jei I.Štuopienė apie negeroves teisme kalba daugumos vardu, per šį lapkričio 15 d. popietę planuojamą nestandartinį susitikimą bus ne tik daug dalyvaujančiųjų, bet ir galinčiųjų atvirai išsakyti savo nuomones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min