Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 28d. 11:38

Teisėjų taryba nepatarė prezidentui atleisti neblaivaus vairavusio teisėjo M.Striauko

Mindaugas Striaukas
15min nuotr. / Mindaugas Striaukas

Teisėjų taryba nepatarė prezidentui Gitanui Nausėdai atleisti neblaivaus vairavusio sostinės teisėjo Mindaugo Striauko.

Teisėjų taryba penktadienį nepatarė prezidentui atleisti neblaivaus vairavusio Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Mindaugo Striauko.

Už tokį sprendimą balsavo 14 iš 15 posėdyje dalyvavusių Tarybos narių. Už patarimą prezidentui balsavo vienintelė tarybos narė – Vilniaus apygardos teismo teisėja Neringa Švedienė.

Posėdyje buvo aptartas ir anksčiau priimtas Teisėjų garbės teismo sprendimas, kuriuo M.Striaukui buvo skirtas griežtas papeikimas bei ketvirtadienį gautas Prezidentūros raštas, kuriuo dar kartą buvo įtvirtina nuomonė, kad teisėjas savo poelgiu pažemino teisėjo vardą ir turėtų būti atleistas.

„Prezidentas mano, kad teisėjas pažemino vardą ir nekeičia savo pozicijos“, – sakė tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas.

Pats M.Striaukas sakė iš pradžių pritaręs prezidento siūlymui jį atleisti, tačiau vėliau šią poziciją pakeitęs. Jis pasakojo, kad po įvykio patyręs didelį potrauminį stresą, tačiau šiandien tai jau yra pasibaigę, tą teisėjui patvirtina ir psichologai, su kuriais jis bendrauja.

„Aš šiandien dienai manau, kad galėčiau dirbti teisėju, turiu tam jėgų, kvalifikacijos nepraradau, o noro tuo labiau“, – teigė jis.

Jis pasakojo sulaukęs klausimų, ar pats būdamas nubaustas už vairavimą išgėrus, galėtų priimti nuosprendžius tokiose bylose ir sakė girdėjęs, kad teismo administracija jį norėtų perkelti į ikiteisminių bylų skyrių.

Linkiu kolegai viso ko geriausio, tačiau nelabai tikiu, kad jam labai gerai seksis dirbti po šių įvykių.

„Šiandien dienai aš nelabai įsivaizduoju, kad mano elgesys galėtų pakeisti tokių bylų nagrinėjimą, tačiau aš esu pasiruošęs kalbėti su administracija, nes yra kalbų, kad mane norėtų perkelti į kitą skyrių“, – teigė M.Striaukas.

Posėdyje dalis teisėjų dar kartą išreiškė palaikymą M.Striaukui ir pasisakė, kad balsuos prieš prezidento dekretą. Aukščiausiojo Teismo teisėja Sigita Rudėnaitė taip pat teigė balsuosianti prieš, tačiau išsakė ir abejones dėl tolimesnio M.Striauko darbo.

„Linkiu kolegai viso ko geriausio, tačiau nelabai tikiu, kad jam labai gerai seksis dirbti po šių įvykių. Manau, kad kolega turėtų stiprybės pats įvertinti, ar jis gali toliau dirbti“, – sakė ji.

Pirmą kartą šį klausimą Teisėjų taryba turėjo nagrinėti gegužės 29 dieną, tačiau tuomet svarstymą ji atidėjo iki tol, kol bus gautas Teisėjų garbės teismo sprendimas šiuo klausimu.

Liepos viduryje Teisėjų garbės teismas M.Striaukui skyrė griežtą papeikimą (žr. vaizdo įrašą).

Garbės teismas įvertino tai, kad M.Striauko padaryti pažeidimai yra vienkartinio pobūdžio, teisėjas turi ilgametę darbo patirtį, charakterizuojamas tik teigiamai, o byloje nėra jokios informacijos apie tai, kad jis piktnaudžiautų alkoholiu.

M.Striaukas policijos neblaivus prie automobilio vairo sustabdytas gegužės 19-osios rytą, apie 7.40 val., Vilniuje.

Tuomet jam nustatytas 0,61 promilės girtumas. Policijos teigimu, teisėjas nepadarė jokio pažeidimo, tiesiog buvo sustabdytas patikrinti.

Po šio įvykio prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti M.Striauką iš teisėjo pareigų, tačiau taryba atidėjo šio klausimo svarstymą.

Teisėjų tarybos posėdyje M.Striaukas tuomet sulaukė ir palaikymo, o daugelis narių išreiškė abejones, kad jo atleidimas būtų per griežta ir per ankstyva sankcija.

M.Striaukas tiek Teisėjų taryboje, tiek Teisėjų garbės teisme neneigė incidento išvakarėse vartojęs alkoholį. Savo kaltę jis visiškai pripažino, gailėjosi ir ne kartą sakė prisiimantis visą atsakomybę už savo poelgį bei suvokiantis, kad atsakomybė gali būti ir griežčiausia, tai yra – atleidimas iš pareigų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

21:40
11:46
00:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min