Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Teisėsauga atskleidė tamsiąją Troškūnų klebono gyvenimo pusę: teks aiškintis dėl pusės milijono eurų

Troškūnų Švč. Trejybės parapijos klebonas Saulius Filipavičius stos prieš teismą – teisėsauga jam pateikė rimtus kaltinimus. Manoma, kad klebonas neteisėtai suteikė daugiau nei pusę milijono eurų paskolų įvairiems žmonėms, o iš šio verslo uždirbo dešimtis tūkstančių.
Saulius Filipavičius
Saulius Filipavičius / 15min ir Creative Commons nuotr.

Dvasininkas kaltinamas aplaidžiu parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymu bei neteisėtu vertimusi finansine veikla – pinigų skolinimu už palūkanas fiziniams ir juridiniams asmenims, rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, būdamas Anykščių rajone registruoto ūkio savininku, S.Filipavičius buvo atsakingas už apskaitos organizavimą ir apskaitos dokumentų išsaugojimą, tačiau šių privalomų veiksmų neatliko, todėl negalima nustatyti jo ūkio veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros 2003–2017 metais.

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad pažeidimų yra ir parapijos, kurios klebonu S.Filipavičius yra jau beveik tris dešimtmečius, finansiniuose dokumentuose. Kadangi nebuvo kaupiama informacija apie tikinčiųjų suaukotas pinigines aukas, sumokėtas bažnytines rinkliavas, negalima nustatyti šios parapijos finansinės padėties 2010–2011 ir 2015–2017 metais.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad parapija 2010–2017 metais jai priklausančiame vienuolyne vykdė ir ūkinę komercinę veiklą: teikė maitinimo, apgyvendinimo, patalpų bei transporto nuomos paslaugas. Manoma, kad ir šios finansinės veiklos dokumentai galimai nebuvo tinkamai tvarkomi.

S.Filipavičiui taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto vertimosi stambaus masto finansine veikla. Įtariama, kad 2010–2017 metais dvasininkas už palūkanas skolino pinigus fiziniams ir ir juridiniams asmenims. Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad S. Filipavičius, siekdamas ekonominės naudos, neteisėtai, versliškai, stambiu mastu, galimai vykdė uždraustą finansinę veiklą – daug kartų skolino pinigus fiziniams ir juridiniams asmenims.

Tyrimo metu nustatyta beveik 40 pinigų skolinimo atvejų, iš viso fiziniams ir juridiniams asmenims buvo suteikta paskolų už beveik 550 tūkst. eurų. Manoma, kad dvasininkas iš šios veiklos gavo ne mažiau kaip 13 tūkst. 852 eurų pajamų, nors neturėjo leidimo verstis paskolų teikimu.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius