Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 21d. 11:17 , Atnaujinta: 2019 liepos 21d. 12:25

Suimtas įtariamasis G.Gineikaitės brolio žudikas atgailauja santūriai: „Nėra savimi labai patenkintas“

Suimtas itariamasis Gabrielės Gineikaitės brolio nužudymo byloje
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Įtariamasis teisme

Sekmadienio neankstų rytą konvojus į teismą Kaune atvežė 35 metų vyrą. Jis įtariamas liepos 17 d. apie 23 val. Kauno Romainių gatvėje peiliu sužalojęs jauną kaunietį (g. 1990 m.), kuris dėl durtinių žaizdų krūtinėje ir kojoje mirė vietoje. Pats įtariamasis yra sužeistas, jis atvežtas sutvarstytas. Paaiškėjo, kad vyro kriminalinė praeitis – spalvinga. Teismas leido vyrą suimti.

Romainiuose tą lemtingą trečiadienio vakarą buvo nudurtas „Top To Bottom“ įkūrėjos Gabrielės Gineikaitės brolis. Auka nelemtai tapęs vyras šeštadienį atgulė Amžinojo poilsio.

Tuo metu įtariamasis, po nusikaltimo pasislėpęs, tačiau nepergudravęs plataus masto paieškos operaciją surengusių pareigūnų, buvo sulaikytas penktadienį savo namuose.

Sekmadienį teisme bylą kuruojantis prokuroras prasitarė, kad sulaikytasis iki šiol teistas bent dešimt sykių. Šįkart jo pasiteisinimas dėl smurto, panaudoto prieš žmogų – esą jis pirmas buvo užpultas, todėl jam teko gintis peiliu. „Iš esmės jis neneigia kažką padaręs, tik savo naudai traktuoja motyvus“, – sakė prokuroras Virginijus Sokolovas.

Sekmadienį, baigiantis 48 val. sulaikymo terminui, įtariamajam A.N. teko stoti prieš teismą, sprendžiantį klausimą dėl griežčiausios kardomosios priemonės skyrimo.

Kauno apygardos prokuratūra prašymą skirti suėmimą trims mėnesiams motyvavo tuo, kad įtariamasis gali bėgti, slėptis nuo pareigūnų, trukdyti ikiteisminiam tyrimui, o galbūt netgi daryti naujus nusikaltimus.

Kauno apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėja prokuratūros prašymą tenkino visiškai: įtariamąjį leidžiama laikyti suimtą maksimaliai ilgai (3 mėnesius).

Žurnalistų paklaustas, ar suimtasis gailisi dėl šio įvykio padarinių ir savo poelgių, prokuratūros atstovas V.Sokolovas suformulavo tokį atsakymą: „Iš esmės nėra savimi labai patenkintas.“

Šiandienė teismo nutartis realiai bus vykdoma, nors formaliai per savaitę ji gali būti skundžiama aukštesnės instancijos Kauno apygardos teismui.

Nutartį priėmusi teisėja Laima Šeputienė pabrėžė, kad suimtas asmuo įtariamas labai sunkiu nusikaltimu, jam gresia nuo 7 iki 15 metų nelaisvės. Be to, reikalinga būtent griežčiausia kardomoji apsauga, nes įtariamasis „turi sąsajų su užsienio valstybėmis, jis jau buvo teistas Danijoje ir Olandijoje.“

Tuo metu Lietuvoje suimtasis neturi nei šeimos, nei oficialaus darbo.

„Jis teistas ne kartą ir vykdavo daryti nusikalstamas veikas į užsienio valstybes. Neturi nei šeimos, nei pastovios darbo vietos, nesiregistruoja Užimtumo tarnyboje“, – pabrėžė L.Šeputienė.

„Kiek žinau, ta trauma patirta būtent įvykio metu“, – apie sutvarstytą įtariamąjį sakė teisėja.

Pasak teisėjos, įtariamasis įvykio metu patyrė traumą – į teismo salę sekmadienį jis atvestas bintu aprištais pečiais ir mentimis.

„Kiek žinau, ta trauma patirta būtent įvykio metu. Detalizuoti negaliu“, – sakė teisėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min