Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Teismui perduota karo nusikaltimais įtariamų buvusių Vilniaus OMON vadų byla

Vilniaus apygardos teismui perduota karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui įtariamų buvusių sovietų Specialiosios paskirties milicijos būrio (OMON) Vilniuje vadovų Boleslavo Makutinovičiaus ir Vladimiro Razvodovo byla.
Vilniaus apygardos teismas
Vilniaus apygardos teismas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Alvydas Valiukevičius BNS sakė, kad devyniolikos tomų byla teismui buvo išsiųsta pirmadienį.

Šie kaltinamieji bus teisiami už akių, kas yra leidžiama, kai byla yra dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmogiškumui. Rusija atsisakė išduoti B.Makutinovičių bei V.Razvodovą ir neatsakė į teisinės pagalbos prašymą informuoti kaltinamuosius apie jų teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Šiuo metu kaltinamojo akto nuorašai verčiami į rusų kalbą ir bus išsiųsti Rusijos kompetentingoms institucijoms, kad jos pasirašytinai dokumentus įteiktų kaltinamiesiems.

Lietuva savo iniciatyva, siekiant garantuoti kaltinamųjų teises, yra paskyrusi jiems valstybės garantuojami gynėjai, privačiai gynėjų kaltinamieji nėra pasisamdę.

Prokurorai neseniai paskelbė baigę rašyti kaltinamąjį aktą ir atskleidę 16 pasienio postų užpuolimo, ginklų grobimo, žmonių sužalojimo bei apšaudymo epizodų.

„1991 metų sausio-rugpjūčio mėnesių laikotarpiais jie vykdė prieš naujai susiformavusias Lietuvos Respublikas institucijas, pasienio tarnybas, muitinės postus neteisėtus nusikalstamus veiksmus – užpuldinėjo, atėmė turtą, naudojo smurtą pareigūnų atžvilgiu, išniekino valstybės simboliką – Lietuvos vėliavą“, – yra sakęs prokuroras A.Valiukevičius.

Byloje nukentėjusiaisiais ir civiliniais ieškovais pripažinti 39 fiziniai asmenys.

1991 metų sausį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, 31 buvo sunkiai sutrikdyta sveikata, daugiau nei 1000 buvo kitaip sužaloti. Tų pačių metų liepos 31-ąją Medininkų muitinės poste buvo nužudyti septyni policijos ir muitinės pareigūnai, saugoję sovietų tuomet dar nepripažintos Lietuvos valstybės sieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius