Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Telefoniniai sukčiai apsimetė telefoninių sukčių gaudytojais

Šakių rajone telefoniniai sukčiai ėmėsi kiek neįprastos, dar nenuvalkiotos taktikos – patys apsimetė telefoninių sukčių gaudytojais.
Telefonas su ryškiu lipduku, įspėjančiu apie pavojų
Telefonas su ryškiu lipduku, įspėjančiu apie pavojų / Radviliškio policijos nuotr.

Policija skelbia, kad 83 metų Šakių rajono gyventoja lapkričio 8 dieną pateko į „sukčių gaudytojų“ rankas ir prarado 1 000 eurų.

Iš pradžių nukentėjusiajai paskambinusi „giminaitė“ verkšleno, kad pateko į avariją ir jai reikia pinigų. Tačiau moteris, girdėjusi apie sukčių pinkles, padėjo ragelį.

Netrukus jai vėl paskambino – šįkart vyras, prisistatęs pareigūnu. Jis močiutei pradėjo pasakoti apie tai, kad jie nori sugauti sukčius, kurie išvilioja žmonių pinigus. Paklausė, ar daug pinigų ji turinti. Močiutei pasakius, jog turi 10 eurų, vadinamasis „pareigūnas“ nepatikėjo ir pradėjo mulkinti pašnekovę, jog nori surengti sukčiams pasalą ir pagaliau juos sugauti. Tada močiutė prisipažino turinti 1 000 eurų – ji nusprendė padėti „policijai“, jei toks rimtas reikalas.

„Pareigūnas“ liepė pažymėti turimus pinigus – užlankstyti banknotų kampus ir taip įduoti atėjusiam sukčiui, kad šis būtų sučiuptas su įkalčiais.

Vadinamasis pareigūnas liepė pažymėti turimus pinigus – užlankstyti banknotų kampus ir taip įduoti atėjusiam sukčiui, kad šis būtų sučiuptas su įkalčiais. Po pasalos pinigus žadėjo grąžinti. O tuo metu „pareigūnai“, anot skambinančiojo, apsupę kiemą laukia pasaloje.

Netrukus atėjo ir sukčius. Jis beveik nieko ir nekalbėjo. Močiutė jam atidavė 1 000 eurų ir ėmė stebėti iš tolo, kaip jį sulaikys. Šis ėjo ir nuėjo – jokios pasalos, jokio sulaikymo. Moteris, supratusi, kad pakliuvo į „sukčius gaudančių“ pinkles, kreipėsi į policiją.

„Policija kreipiasi į visus gyventojus: būkite budrūs, palaikykite kontaktą su artimaisiais, perspėkite apie sukčiavimo modelius savo senelius, tėvus, gimines. Gyventojai neturėtų telefonu atsakinėti į nepažįstamų asmenų klausimus, kiek pinigų jie turintys ir kur juos laiko. Perspėkite vyresnio amžiaus patiklius žmones, kad turėtų drąsos nutraukti pokalbį ir paskambintų artimiesiems, kad įsitikintų, jog jiems viskas yra gerai“, – ragina pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius