TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tik arabiškai šnekantis Sirijos pilietis atėjo į Vilniaus migracijos valdybą ir pasiprašė prieglobsčio

Vilniaus migracijos tarnyba
Vilniaus policijos nuotr. / Vilniaus migracijos valdyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje politinio prieglobsčio pasiprašė Sirijos pilietis. Kaip jis pateko į Lietuvą, kol kas nežinoma.

Kaip rašoma Vilniaus apskrities VPK pranešime, praėjusį penktadienį į Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybą atvykęs vyras įsitaigos darbuotojams niekaip negalėjo paaiškinti savo apsilankymo priežasties. Ji paaiškėjo tik perskaičius interesanto turėtą lapelį, kuriame rusiškais rašmenimis buvo parašyta: ubėžiščė (prieglobstis).

Atvykėlis neturėjo jokio asmens tapatybę ar pilietybę patvirtinančio dokumento, nerašė lotyniškais rašmenimis, nesuprato kalbinamas rusiškai, angliškai, vokiškai. Daugiau ar mažiau apie kitatautį sužinota tik pasinaudojus vertėjo iš arabų kalbos paslaugomis.

Atvykėlis pasisakė esąs 1972 m. gimimo Sirijos valstybės pilietis, turėjo nemažą sumą pinigų litais ir eurais. Aiškindamiesi užsieniečio tapatybę, galimus jo patekimo į Lietuvą kelius, Vilniaus migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai suprato, kad atvykėlis prieglobsčio prašo ne pirmoje Europos Sąjungos valstybėje. Manoma, kad jis, prieš patekdamas į Lietuvą, pabuvojo ne mažiau kaip dviejose kitose Europos Sąjungos valstybėse.

Kol kas nežinomas pilietis įkurdintas Užsieniečių registracijos centre, kur ir bus išsiaiškinta jo tapatybė ir gyvenamoji vieta. Vėliau užsienietis bus perduotas iš Lietuvos į šalį, kurioje jis pirmiausia prašėsi prieglobsčio.

Vilniaus migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis pastebi, kad tokie atvykėliai reikalauja daug išlaidų – aiškinantis tokio asmens tapatybę išeikvojama daug žmogiškųjų resursų, išnaudojama lėšų vertėjo paslaugoms, jo gabenimui į Užsieniečių registracijos centrą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vilnius

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min