Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugniagesiai: atšalus orui gaisrų padaugėjo dvigubai

Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad smarkiai atšalus orams, labai padaugėjo darbo ir ugniagesiams. Nuo praėjusio ketvirtadienio, spustelėjus šalčiams, iki sausio mėnesio pabaigos, palyginti su penkiomis prieš tai buvusiomis paromis, gaisrų skaičius, dėl intensyvaus kūrenimo ir šildymo įrenginių naudojimo, išaugo beveik du kartus.

Pasak ugniagesių pranešimo, smarkiai išaugo ir gaisruose žuvusių bei traumuotų žmonių skaičius. Per praėjusias 5 paras gaisrai pasiglemžė penkių gyventojų gyvybes, o keturi buvo traumuoti, kai prieš šalčius per tą patį laikotarpį buvo žuvęs tik vienas žmogus, o 2 patyrė traumas.

Praėjusios paros įvykių suvestinėje įrašyti 45 gaisrai ir 12 kitų gelbėjimo darbų, kuriuos atliko šalies ugniagesiai. Gaisrų metu du žmonės žuvo. Ir šių nelaimių priežastis – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimai.

Praėjusią naktį Lazdijų rajone, Mikniškių kaime, užgesinus gyvenamajame name kilusį gaisrą, apie 2.56 val. gaisravietėje buvo rastas apdegęs 72-ejų metų namo šeimininko kūnas. Gaisro metu sudegė pastato stogas ir perdengimas, viduje buvęs turtas, stipriai apdegė namo sienos. Ugniagesiams išsaugoti pavyko tik kitus šalia stovinčius pastatus.

Antradienį ryte apie 7.35 val. gaisras kilo Kauno rajone, Babtų miestelyje, Nevėžio gatvėje stovinčiame gyvenamajame name. Atskubėjus ugniagesiams, pastatas jau degė atvira liepsna. Per gaisrą sudegė namo stogas, išdegė vidus bei čia buvę namų apyvokos daiktai, o kambaryje rastas stipriai apdegusios 87-erių metų senolės kūnas.

Dėl netvarkingų krosnių ir dūmtraukių bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų antradienį kilo dar mažiausiai 3 didesni gaisrai, laimė, žmonių aukų ir traumų juose pavyko išvengti. Tad reaguodamas į pastaruoju metu dėl intensyvaus šildymo augantį gaisrų bei sparčiai daugėjantį jų aukų skaičių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kad gaisrai namuose, apšildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšiai kaminų, židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat, kai prakurai naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.

Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų bei kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Kad mažiau užsiterštų kaminai arba jų įdėklai, geriausia krosnis kūrenti sausomis malkomis. Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams.

Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis tokius elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai taip pat kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų bei baldų. Nepalikite ant jų padžiautų rūbų, o išeinant iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtina išjungti.

Kasmet nemažėja gaisrų ir dėl savos gamybos elektrinių šildymo prietaisų. Todėl žymiai saugiau naudoti gamyklinius šildymo prietaisus, žinoma, prieš tai gerai susipažinus su jų eksploatacijos taisyklių reikalavimais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min