Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugniagesiai perspėja apie gaisrų pavojų

Žvakutės kapinėse, Kaišiadorių rajone
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr. / Žvakutės kapinėse
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį ilgąjį savaitgalį daugelis Lietuvos žmonių vyks lankyti artimųjų kapų, uždegs ant jų žvakutes. Vien tik gaisruose šiemet jau žuvo 183 žmonės.

Kad artėjančios rimties ir susikaupimo dienos praeitų sklandžiai, būtų išvengta gaisrų bei kitų tragiškų nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena: prieš išvykdami iš namų, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių bei šildymo prietaisų, televizoriaus, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinkite, ar išjungtos dujos.

Taip pat nepalikite be priežiūros vienų mažamečių vaikų. Be to, daugelio gaisrų padariniai būna ypač skaudūs dėl pavėluoto ugniagesių gelbėtojų iškvietimo, todėl, pastebėję gaisrą, nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pabūti mintimis kartu su mirusiais artimaisiais nemažai gyventojų į kapines išvyksta nuosavais automobiliais. Paprastai Visų šventųjų ir Vėlinių dienomis prie amžinojo poilsio vietų suvažiuoja daug mašinų, susidaro jų grūstys, kyla avarinių situacijų. Todėl automobilyje būtina turėti gesintuvą bei vaistinėlę, kad, įvykus nelaimei, galėtumėte padėti ir sau, ir kitiems. Prieš išvykdami, pasidomėkite orų prognoze. Važiavimo sąlygos gali būti nepalankios, tad būkite atidūs kelyje.

Atvykę į kapines, žmonės paprastai sutvarko artimųjų kapus, sugrėbsto nukritusius lapus, nurenka nuvytusių gėlių puokštes ir surinktas šiukšles sukrauna į artimiausius šiukšlių konteinerius. Dienomis, kai kapines aplanko daug žmonių, dažnai tenka matyti perkrautas šiukšliadėžes, kurios gali užsiliepsnoti nuo neužgesintos nuorūkos, arba šiukšlės paprasčiausiai padegamos. Nors tokie gaisrai paprastai ir nepridaro didelių nuostolių, tačiau aitrūs dūmai gadina lankytojams nuotaiką, teršia orą ir aplinką. Todėl kapinių administracijos šiomis dienomis turėtų labiau pasirūpinti šiukšlių išvežimu.

Norėtųsi palinkėti, kad per šį ilgąjį mirusiųjų pagerbimo savaitgalį visose Lietuvos kapinaitėse saugiai degtų tik žvakių ugnelės, o gaisrų ir kitų nelaimių būtų išvengta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min