Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 12d. 17:46 , Atnaujinta: 2020 kovo 13d. 06:20

Siautėja audra: Ukmergėje nurautas stogas pražudė moterį, fermoje prispausti 200 gyvulių

Lietuvą ketvirtadienį pasiekusi stipri audra jau padarė didelių nuostolių: Ukmergėje žuvo moteris, kurią užmušė vėjo nuplėštas stogas. Visoje Lietuvoje fiksuojama daugybė elektros energijos tiekimo gedimų, Klaipėdos uoste ribojama laivyba. Vilniaus oro uosto tinklalapyje nurodoma, kad turėję atvykti bent trys lėktuvai – nukreipti kitur.

Žuvo moteris, apgadintas autobusas, fermoje stogas užgriuvo galvijus

Smarkaus vėjo gūsio sukelta nelaimė pačiame Ukmergės centre, Kęstučio aikštėje, įvyko apie 17 val.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje 15min sužinojo, kad operatyviai į nelaimės vietą atskubėjusiems ugniagesiams teko išvaduoti prispaustą ukmergiškę iš po masyvių nuolaužų. Tačiau medikai moteriai niekuo padėti jau nebegalėjo, tik konstatavo jos mirtį.

Policijos suvestinėje įvykis fiksuotas kaip nelaimingas atsitikimas: kovo 12 d. apie 17 val. Ukmergėje, Kęstučio a., ant važiuojamosios kelio dalies nukrito vėjo gūsio nuplėšta stogo konstrukcija, kuri mirtinai sužalojo pėsčiąją (gim. 1961 m.).

SKS budėtojas 15min minėjo, kad nuplėšto stogo gabalo būta gana didelio. Sunkiasvorė konstrukcija ne tik pražudė moterį, bet ir apgadino stotelėje kaip tik stovėjusį autobusą, suniokojo keleivių paviljoną.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Šilutės rajone esančiuose Šyšgiriuose vėjas sugriovė fermą, kurioje buvo laikoma 200 galvijų.

Dauguma patalpoje laikytų karvių buvo prispaustos griuvėsių.

15min nuotr./Po vėtros fermoje užgriuvęs stogas prispaudė pastate laikytus gyvulius.
15min nuotr./Po vėtros fermoje užgriuvęs stogas prispaudė pastate laikytus gyvulius.

Daugybė elektros gedimų

ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Tomas Kavaliauskas praneša, kad specialistai vos spėja fiksuoti gedimus.

„Vėjas, kurio gūsiai viršija 30 m/s, visu smarkumu smogė pajūrio regionams – be elektros ESO priskaičiuoja virš 100 tūkst. namų ūkių, dar apie 30 tūkst. – įvairiuose kituose Lietuvos regionuose.

Situacija labai sudėtinga, vietomis fiksuojami pakartotiniai gedimai. Iki vidurnakčio ir po vidurnakčio pajūrį talžantis vėjas turėtų „atkeliauti“ ir į kitus Lietuvos rajonus. Darytina prielaida, kad naktį nerimstantis vėjas gedimų skaičius išaugins dar ne viena dešimtimi tūkstančių namų ūkių.

ESO žemėlapis
ESO žemėlapis

Prie jau dirbančių operatyvinių brigadų jungiasi papildomos pajėgos. Šiuo metu dirba virš 120 brigadų visoje Lietuvoje, tačiau virstantys medžiai, šakos, laidus trauko nepaliaujamai, atskiruose ruožuose elektros oro linijos pažeistos ir ne vienoje vietoje. Atsijungusias transformatorines skaičiuojame šimtais. Paryčiais ir rytą bus pajungtos papildomos pajėgos elektros gedimams šalinti.

Atsiprašome gyventojų dėl galimai patiriamų nepatogumų, prašome kantrybės ir supratimo dėl siaučiančios stichijos, tačiau darome viską, kad elektros tiekimas būtų atkurtas kiek įmanoma greičiau“, – praneša T.Kavaliauskas.

Tuo metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ketvirtadienį iki 22 valandos vakaro sulaukė per 200 iškvietimų dėl audros padarinių.

Kaip BNS informavo PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus atstovai, nuo 6 ryto iki 22 val. ugniagesiai iš viso buvo kviesti 254 kartus, daugiau nei 200 kartų jie vyko šalinti medžių, nutrauktų elektros laidų.

Daugiausia iškvietimų dėl medžių sulaukta Vilniaus rajone ir mieste – 18, Tauragėje, Ukmergėje, Rokiškyje, Trakuose, Panevėžyje ir šių miestų apylinkėse – po 9-11, Klaipėdoje ir rajone – 8 kartus, Kaune ir Šakiuose – po 7 iškvietimus.

PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus (SKS) atstovas BNS sakė, kad daugiausiai skambučių sulaukiama dėl ant kelio ar ant elektros linijų nuvirtusių medžių, dėl nutrauktų elektros laidų.

Klaipėdos jūrų uoste dėl ypač stipraus vėjo ketvirtadienio vakarą toliau ribojama laivyba, įplaukti ir išplaukti laukia po vieną laivą.

„Laivyba ribojama. Vėjas iki 30 metrų per sekundę, vidutiniškai – apie 25-27 metrai per sekundę. Bangų aukštis – 5 metrai“, – BNS komentavo uosto atstovė Dovilė Ringis.

Laivyba apribota trečiadienio popietę.

Vėjo gūsiai labai pavojingi

Sinoptikai ketvirtadienį per pietus kaip tik įspėjo apie Lietuvos link besiartinančią audrą: vėjo gūsiai bus nuo 20 iki 32 m/s.

Įspėta, jog stiprus vėjas laužys medžių šakas, o penktadienio naktį prognozuojamos audros metu gali laužyti ir silpnesnius medžius, pakelti ir nešti nepritvirtintus daiktus, griauti laikinus statinius, tvoras.

Patartina nepalikti atdarų langų, pasisaugoti vėjo nešamų nuolaužų, nestatyti automobilių po medžiais, nevaikščioti arti statybviečių ar reklaminių skydų.

Jūroje vėjas sukels labai aukštas bangas.

Apie audrą specialiomis įspėjamosiomis žinutėmis šiandieną informavo ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
04:01
22:35

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min