TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už grasinimus prokurorui ir teisėjui – baudžiamoji atsakomybė

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
A A

Už grasinimus nužudyti prokurorą netrukus bus teisiamas 24 metų E.B. ir jo 25 metų bendrininkas D.P. – šią pavojingų žmogaus sveikatai ir gyvybei nusikaltimų baudžiamąją bylą Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius perdavė nagrinėti miesto apylinkės teismui.

Dar dvi pavojingų žmogaus sveikatai, gyvybei ir teisingumui nusikaltimų baudžiamosios bylos, perduotos nagrinėti rajonų apylinkių teismams, jau sulaukė nuosprendžių – teisiamieji buvo pripažinti kaltais dėl grasinimo nužudyti prokurorą ir siekimo viešai raštu užgauliai pažeminti teisėjo autoritetą, teigiama prokuratūros pranešime.

„Grasinančio turinio laiškuose buvo žadama atkeršyti prokurorams ir su jais susidoroti, tokiu būdu buvo siekiama bauginti valstybės vardu kaltinimus nagrinėjant baudžiamąsias bylas teismuose palaikančius ir griežtas bausmes už labai sunkius nusikaltimus siūlančius skirti prokurorus. Baudžiamoji atsakomybė taikoma, kai grasinamo pobūdžio laiškais sistemingai naudota psichinė prievarta suteikia pagrindą manyti, kad grasinimai gali būti įvykdyti. Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys patvirtino požymius nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą,“ – teigė Panevėžio
apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius.

Už grasinimus nužudyti prokurorą trisdešimtmetis Utenos rajono Bajoriškių kaimo gyventojas G.B. Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus perduotoje Rokiškio rajono apylinkės teismui baudžiamojoje byloje buvo nuteistas dvejiem metams ir 2 mėnesiams, bet aukštesnės instancijos – Panevėžio apygardos teismas, perkvalifikavęs kaltinimą, sušvelnino laisvės atėmimo bausmę iki 10 mėnesių.

Viešai raštu užgauliai pažeminęs rajono apylinkės teismo teisėją 24 metų Kėdainių rajono Truskavos seniūnijos Petkūnų kaimo gyventojas E.B., pernai su dviem bendrais už benamio nužudymą nuteistas kalėti 16 metų, sulaukė pusantrų metų laisvės atėmimo bausmės – tokį sprendimą neseniai išnagrinėtoje nusikaltimų teisingumui baudžiamojoje byloje priėmė Anykščių rajono apylinkės teismas. Už parodytą nepagarbą teismui ir teisėjo autoriteto pažeminimą – atsiųstą grasinantį laišką su voke įdėtais baltais milteliais teks kalėti metais ilgiau – jam paskirta subendrinta 17 metų laisvės atėmimo bausmė.

Įstatymas tam, kas grasino nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą, jeigu buvo pakankamas pagrindas manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas, numato laisvės atėmimo bausmę iki dvejų metų. Už grasinimus susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą žmogaus gyvybei, sveikatai ar turtui veiką arba sistemingą bauginimą naudojant psichinę prievartą, įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki ketverių metų.

Įstatymas tam, kas viešai veiksmu, žodžiu ar raštu užgauliai pažemino teisingumą vykdančius teismą ar teisėją dėl jų veiklos, numato laisvės atėmimo bausmę iki dvejų metų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min