Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 09:11

Už metadono neteisėtą laikymą ir prekybą nuteista narkomanė

Teismo salė
Teismo salė

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas paskelbė nuosprendį anksčiau tris sykius teistai E.K. (gimusi 1965 m.) už neteisėtą narkotinių medžiagų platinimą bei neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis neturint tikslo jų platinti ir skyrė jai 3 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kaip informuoja teismo atstovas spaudai, E.K. nuteista už tai, kad š.m. gegužės 20 dieną savo bute Vilniuje už 40 litų pardavė ne mažiau kaip 0,098 g (maždaug 100 mililitrų tirpalo) narkotinės medžiagos – metadono - nusikalstamos veikos imitacijos modelio dalyviui, kuriam taikomas anonimiškumas.

E.K. taip pat nuteista už tai, kad neteisėtai, neturėdama tikslo parduoti ar kitaip platinti, namuose laikė 1,016 g narkotinės medžiagos – metadono (apie 1 litrą skysčio), kol kratos metu policijos pareigūnai rado ir paėmė šį kiekį metadono.

Teisiamajame posėdyje kaltinamoji savo kaltės nepripažino, paaiškino, kad nuo 2003 metų dalyvauja pakaitinėje metadono programoje ir vykdavo į Vilniaus priklausomybės ligų centrą, kur jai būdavo išduodamas metadonas. Po to perėjo gydytis į Antakalnio psichikos centrą. Per pastaruosius metus ji susitaupė apie litrą metadono, nes išgerdavo ne visą dozę.

2010 metų gegužę vienas vyras pas ją atėjo į butą, pasiguodė, kad labai prastai jaučiasi ir paprašė įpilti šimtą gramų. E.K. teisme aiškino supratusi, jog jis nori degtinės, paėmė butelį iš baro ir įpylė skystį į paduotą plastikinį indelį. Kaltinamosios teigimu, per neapsižiūrėjimą ji įpylė ne degtinės, o metadono, kurio anksčiau buvo sutaupiusi. Kaltinamoji posėdyje teigė, kad vyras jai padavė 40 litų, įsipylė skystį į buteliuką ir išėjo. Ji manė, kad 40 Lt tai to vyro grąžinta skola.

Teisme liudytoja apklausta medikė, skirianti metadoną kaltinamajai, paaiškino, kad asmenys, įtraukti į pakaitinę metadono programą, pasirašo sutartį su gydymo įstaiga, kuria draudžiama namuose kaupti šią narkotinę medžiagą ir ją pardavinėti. Pacientas turi suvartoti paskirtą metadono dozę, o jeigu jos jam pasidaro per daug nedelsiant turi perspėti sveikatos priežiūros įstaigą ir metadono dozė pacientui gydytojų konsultacinės komisijos sprendimu sumažinama.

Teisme liudytojais apklausti policijos pareigūnai paaiškino, kad buvo gauta operatyvinės informacijos, jog kaltinamoji pardavinėja metadoną, todėl buvo sankcionuotas nusikalstamos veikos imitacijos modelis.

Nors E.K. kalta nepripažino, teismo nuomone, jos kaltė įrodyta nusikalstamos veikos imitacijos modelio dalyvio, kuriam taikomas anonimiškumas, parodymais, policijos pareigūnų, gydančios medikės parodymais, filmuota vaizdo medžiaga.

Skirdamas bausmę kaltinamajai, teismas atsižvelgė į tai, kad ji išsiskyrusi, augina nepilnametę dukrą, turi neįgalumą, taip pat į tai, kad praeityje ji buvo teista už narkotinių medžiagų platinimą.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min