Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus Gediminui Veličkai skirta 8 tūkst. litų bauda

Gediminas Velička
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gediminas Velička
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Lietuvos Aukščiausiasis Teismas savo nutartimi atmetė didžiausios greitųjų kreditų įmonės Lietuvoje UAB „4finance“ arba kitaip „SMS Credit“ pretenzijas dėl FNTT taikytų poveikio priemonių už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, vykdydama pinigų plovimo prevencijos funkcijas ir reaguodama į pastaruoju metu padažnėjusius telefoninio sukčiavimo atvejus, atliko žinomo prekės ženklo „SMS Credit“ naudotojo – greituosius kreditus teikiančios UAB „4finance“ patikrinimą. Jo metu nustatyta, kad greitieji kreditai išduodami paraiškas internetu pateikusiems asmenims, tinkamai neidentifikuojant jų tapatybės.

Nustatyta, kad greitieji kreditai išduodami paraiškas internetu pateikusiems asmenims, tinkamai neidentifikuojant jų tapatybės.

Greituosius kreditus teikiančios bendrovės pagal Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymą privalo nustatyti paskolos gavėjo tapatybę, jam pateikus tapatybę patvirtinančius asmens dokumentus arba šių dokumentų patvirtintas kopijas. 

Už šių reikalavimų nevykdymą UAB „4finance“ direktoriui Gediminui Veličkai buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir Kauno miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs FNTT pradėtą administracinės teisės pažeidimo bylą, priėmė sprendimą paskirti bendrovės direktoriui 8 tūkstančių litų baudą. Apeliacinį skundą nagrinėjęs Kauno apygardos teismas atmetė bendrovės vadovo argumentus ir paliko galioti Kauno apylinkės teismo sprendimą. Šių dviejų teismų sprendimai netenkino UAB „4finance“ atstovų ir advokatų ir jie kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, prašydami vėl atnaujinti bylos nagrinėjimą.

Pats G.Velička tegia, kad tai yra ginčas dėl asmens tapatybės nustatymo per pažangias e-bankininkystės sistemas. "Tiesiog Lietuvoje į žemesnės galios teisės aktus neperkelta galimybė identifikuoti klientus nuotoliniu būdu, nors ES ir šalies įstatymai teisės aktai tai numato“, – sako jis..

LSVKA prezidentas Liutauras Valickas priduria, kad yra svarstoma kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl pasenusio nutarimo pakeitimo, kad šis neatitikimas aukštesnės galios teisės aktams būtų pašalintas.

"Dabartinis reglamentavimas kvescionuoja pažangiausią asmens tapatybės nustatymo būdą, kurį naudoja ir tos pačios viešos institucijos – Sodra, Mokesčių inspekcija, e-teismai. Akivaizdu, jog  šešerių metų senumo taisyklės (patvirtintos 2008 m.) nebeatitinka šio laikmečio poreikių", – sakė jis.

Be to, pažymima, kad Vilniaus apygardos teismas šių metų rugpjūčio 14 dieną atmetė FNTT apeliaciją analogiškoje byloje prieš kitą vartojimo kreditus teikiančią bendrovę ir pripažino, kad kliento identifikavimas nuotoliniu būdu yra tinkamas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min