Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 12d. 11:41

Vaikus iš šeimos išplėšė 7 mėnesiams: už košmarą siekia prisiteisti 120 tūkstančių eurų

Nepagrįstai iš šeimos paėmus du vaikus tėvai siekia prisiteisti už patirtą žalą.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Nepagrįstai iš šeimos paėmus du vaikus tėvai siekia prisiteisti už patirtą žalą.

Septyni mėnesiai – tiek laiko šeimai iš Kretingos rajono teko išgyventi tik retkarčiais matant savo du mažamečius vaikus. Jie iš šeimos buvo atimti įtarus smurtą, mat ant neįgalaus vaiko buvo pastebėta mėlynių ir pabraižymų. Nuo išgyvenimų neatsigaunanti šeima Kretingos rajono savivaldybę, kuri tuomet vykdė vaiko teisių priežiūrą, padavė į teismą ir sieks prisiteisti 120 tūkstančių eurų – po 30 tūkstančių kiekvienam šeimos nariui.

Nemalonumai prasidėjo, kai tuomet ant penkerių metų berniuko skruosto ir nugaros darželyje auklėtoja pastebėjo mėlynių. Tėvams nė nebuvo pranešta, kad vaikas paimamas iš darželio. Atvykusi pasiimti vaiko mama jo neberado.

Daugiafunkcio centro, kuriame prižiūrėtas vaikas, darbuotojai mamai aiškino, jog berniukas leido suprasti, kad jam skauda nugarą, tad jis buvo išvežtas į ligoninę. Nuvykusi ir ten mama vaiko nebeaptiko.

Vaiko teisių darbuotoja netrukus tėvams pranešė, jog sūnus sumuštas, o šie įtariami naudoję smurtą.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Nepagrįstai iš šeimos paėmus du vaikus tėvai siekia prisiteisti už patirtą žalą.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Nepagrįstai iš šeimos paėmus du vaikus tėvai siekia prisiteisti už patirtą žalą.

Į namus jau kitą dieną atvyko du policijos ekipažai, paėmę ir tuomet dar dvejų neturėjusį mažylį. Dar išvakarėse įėjusi į namus kaimo felčerė griebė jaunėlį ir išrengusi jį apžiūrinėjo, įspėjo, jog šeima susidomėjo vaiko teisių specialistai ir policija.

Iš tėvų paimti abu berniukai tris mėnesius gyveno vaiko raidos centre, vėliau buvo perkelti į laikinųjų globėjų namus, kur prabuvo dar keturis mėnesius, kol vyko tyrimas. Atliktas ikiteisminis tyrimas dėl skausmo sukėlimo, tačiau, kaip tėvai ir tikino, vyresnėlis susižalojo pats.

Galiausiai policija ikiteisminį tyrimą nutraukė.

Nustatytas autizmas

Kaip pasakoja Kretingos rajono gyventoja, berniukas jau nuo trejų metų turi neįgalumą. Jam nustatytas autizmas, vidutinis protinis atsilikimas, berniukas nekalba. Vaikas buvo linkęs susižaloti save, nuskriausdavo ir mažesnį brolį. Dėl vaiko sveikatos būklės tėvai konsultavosi Vaiko raidos centre Vilniuje.

Tądien, kai vaikas buvo darželyje, ant jo kūnelio būta mėlynių, tačiau, anot mamos, jis pagriuvo ir pats užsigavo.

Vaiko teisių specialistų nesudomino tai, jog vaikas yra neįgalus, nesuvokia žodžių prasmės, negeba atsakyti į klausimus.

Tėvai neslėpė, jog vaiką ištikdavo priepuoliai, jis tapdavo itin aktyvus, kandžiodavo sau rankas, draskydavo drabužius, patalynę, imdavo garsiai šaukti, bėgdamas neretai užkliūdavo, griūdavo. Vaikas tapo jautrus garsams, jei šie erzindavo, šis imdavo verkti ir rėkti.

Vieną priepuolių, kaip teigiama, matė ir Kretingos ligoninės gydytoja.

Vaiko teisių apsaugos tarnyba tuomet tvirtino, jog vaikai paimti siekiant juos apsaugoti, kol bus ištirtos visos aplinkybės.

Padavė į teismą

Antradienį Klaipėdos apygardos administraciniame teisme atversta šios šeimos byla. Ji bus nagrinėjama už uždarų durų.

„Kreipėmės dėl turtinės žalos atlyginimo, vaikui padaryta didelė psichologinė trauma, paaštrėjęs sutrikimas. Iki šiol yra pasekmių, nėra užsimiršę. Jis labai sunkiai miega, labai jautrus, iki šiol su baime stebi, kas atvažiavo į kiemą, koks čia automobilis“, – sakė šiuo metu septynerių ir trejų metukų berniukų mama.

Neįgalumą turinčiam vaikui sutriko miegas, jis patiria didelį stresą, sunku visai šeimai, jam tenka vartoti vaistus. Jį ir dabar ištinka priepuoliai, tėvai sako raminantys, kaip tik gali.

Šeima iš Kretingos rajono savivaldybės, kuri tuo metu vykdė vaiko teisių priežiūrą, siekia prisiteisti po 30 tūkstančių eurų kiekvienam šeimos nariui.

Šeimą ginantis advokatas Alius Galminas sako, jog, panašu, kad tai viena pirmųjų tokių bylų Lietuvoje.

„Niekas neatsiprašė mūsų, net natūralaus „atsiprašau“ nepasakė, bando išsisukti. Patys kalčiausi esam iki šiol jų akimis“, – sakė mama. Ji teigė visą laiką jautusi visuomenės palaikymą.

Paklausta, kodėl jos manymu vaiko teisių specialistai paėmė vaikus, Kretingos rajono gyventoja svarstė, jog buvo bandoma kopijuoti kitų valstybių darbą, bet peržengtos visos ribos.

Kretingos rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Vaikėnienė teigė prašysianti bylą nutraukti.

Antradienį teisme skambėjo pasiūlymas sudaryti taikos sutartį. Šeima linkusi išspręsti ginčą taikiai ir sumažinti savo reikalavimus. Kol kas taikos pasiekti nepavyko.

Į bylą atsakove paprašyta įtraukti ir valstybę, vykdančią vaiko teisių politiką. Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas balandį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min