Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Valstybę bandę apgauti verslininkai susitiks teisiamųjų suole

Trys bičiuliai, sumanę apgaule iš valstybės prasimanyti pinigų, artimiausiu metu susitiks Klaipėdos apygardos teisme.
Pinigai
Pinigai / Algirdo Kubaičio/BFL nuotr.

Kaltinimai dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti dviejų uždarųjų akcinių bendrovių direktoriams, o šių nusikaltimų iniciatoriui,  be minėtų  nusikalstamų veikų, teks atsakyti ir už sukčiavimą, neteisingų duomenų apie pajamas ir pelną pateikimą bei  netikro dokumento pagaminimą ir realizavimą.
 
Ikiteisminį tyrimą atlikę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnai nustatė, jog 29 metų buvęs bendrovės „Smitas“ techninis direktorius nuo 2008 m. sausio iki rugsėjo pabaigos realiai jokios ūkinės komercinės veiklos nevykdančios įmonės vardu kompiuteriu pagamino netikrus dokumentus, t.y. sąskaitas – faktūras, į kurias  įrašė įvairias tariamų paslaugų ir prekių pirkimo pinigines sumas, jas įtraukė į oficialią bendrovės buhalterinę apskaitą bei PVM deklaracijas ir tokiu būdu valstybei nesumokėjo per 56 tūkst. pridėtinės vertės mokesčio.
 
Be to, jis kaltinamas 2008-2009 m. laikotarpiu pasisavinęs beveik pusantro milijono litų vertės svetimo turto, t.y. nuo bendrovės sąskaitos nuiminėjęs didžiules grynųjų pinigų sumas,   pajamų orderių joms neišrašęs ir į bendrovės kasą pinigų neįnešęs. Ta pati nusikalstama veika inkriminuojama ir formaliai bendrovės direktorės pareigas ėjusiai A. S. sugyventinei 26 m. S. R.
 
Kartu su dviem bičiuliais į teisiamųjų suolą sės ir jų draugas, fiktyvus bendrovės „Absoda“ direktorius 27 m. S. P., kaltinamas tokiu pačiu būdu pasisavinęs beveik 400 tūkst. litų svetimo turto.
 
Byloje taip pat yra duomenų, kad A. S., būdamas tikruoju abiejų minėtųjų  bendrovių direktoriumi,  samdomiems darbuotojams atlyginimus mokėdavo vadinamuosiuose vokeliuose, todėl valstybės biudžetas 2007-2009 m. laikotarpiu neteko privalomų  sumokėti sveikatos draudimo, „Sodros“ bei fizinio gyventojų pajamų mokesčių. Taip pat ikiteisminiu  tyrimu  nustatyta, kad būta atvejų, kai padieniams darbininkams verslininkas atlyginimų išvis nemokėdavo arba sumokėdavo žymiai mažesnę dalį, nei būdavo sutarta.
 
,,Visi kaltinamieji, be kitų nusikalstamų veikų, kaltinami padarę sunkių nusikaltimų kategorijai priskiriamas veikas, už kurių padarymą yra numatytos itin griežtos laisvės atėmimo bausmės. Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 10 metų, o už didelės vertės turtinės teisės įgijimą ar panaikinimą (sukčiavimą) baudžiamasis įstatymas numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų“, – sakė valstybinį kaltinimą teisme  palaikysiantis prokuroras Linas Kiaurakis. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius