Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 4d. 09:57

Viešvilės pasieniečiams įkliuvo trys vėgėlių brakonieriai

Vėgėlė
VSAT nuotr. / Vėgėlė
Pasieniečiai prie Nemuno sulaikė tris brakonierius, neleistu būdu gaudžiusius šiuo metu neršiančias vėgėles.
VSAT nuotr./Kabliukas
VSAT nuotr./Kabliukas

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, antradienį VSAT Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos pareigūnai, naudodamiesi ruože sumontuota sienos su Rusija kontrolės sistema, ties Jurbarko rajono Viešvilės miesteliu užfiksavo tris Nemune žvejojančius vyrus. Upės viduriu čia eina siena su Rusija.

Į šią vietą nuvykę pasieniečių patruliai vyrus užklupo brakonieriaujančius – trijulė spiningais, prie kurių valo buvo pririšti dideli kabliai, gaudė vėgėles. Paaiškėjo, kad 33, 34 ir 35 metų Šakių gyventojai tokiu būdu jau buvo pagavę 20 žuvų.

VSAT nuotr./Vėgėlės
VSAT nuotr./Vėgėlės

Nuo gruodžio 15 iki sausio 15 d. šių žuvų gaudymas bet kokiu būdu yra draudžiamas – šiuo laikotarpiu vėgėlės plaukia į nerštavietes.

Neabejojama, kad tuo naudojasi brakonieriai, kurie vėgėles gaudo aštriais dideliais kabliais. Tokiu būdu žuvys yra žalojamos – į vandenį įmestas ir kranto link traukiamas prie valo pririštas kablys dažnai kabina ir drasko žuvų žiaunas, pilvus ar uodegas.

Sulaikytus šakiškius, jų žūklės įrankius ir nelegaliai pagautą laimikį pasieniečiai perdavė Jurbarko rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojams. Jie baus brakonierius.

Prieš savaitę VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai kartu su aplinkosaugininkais reido prie Nemuno metu per kelias valandas išaiškino 22 žūklės taisyklių pažeidimus. Dažniausiai neleistinai irgi buvo gaudomos vėgėlės.

Pagėgių savivaldybės ribose pareigūnai tąsyk tikrino Nemune žvejojančius asmenis bei panemunėje važiuojančius automobilius. Ne viename iš jų buvo aptikta ką tik pagautų vėgėlių. Pasieniečiai ir aplinkosaugininkai užklupo ir tuo metu iš Nemuno vėgėles traukusių žvejų, ir asmenų, žvejojusių neleistinais įrankiais. Konfiskuota nemažai žuvies ir draudžiamų įrankių.

Beje, tarp visų įkliuvusių pažeidėjų nebuvo nė vieno vietinio gyventojo, o tik atvykėliai iš tolimesnių Lietuvos vietovių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Maistas

15MAX
15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min