Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 20d. 21:22

Vilainiuose išdegė Nevėžio pakrantė

Ugniagesiai gesina žolę
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Ugniagesiai gesina žolę
Šiltąjį savaitgalį ugniagesiams teko plušėti atvirose teritorijoje – penktadienį ir šeštadienį jiems net keturis kartus teko gesinti žolės gaisrus. Žolė degė Kėdainių miesto Šėtos, Kauno, Elevatoriaus gatvėse. Didžiausias plotas išdegė Vilainių kaime – čia liepsnojo visa Nevėžio pakrantė.

Popietę ir pavakarę

Penktadienį 13 val. 25 min. Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė žmonių skambutis, kurie informavo, kad Kėdainiuose, Kauno gatvėje, prie kapinių dega žolė.

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai užgesino žolę, degusią 1 aro plote.

17 val. 42 min. buvo gautas dar vienas pranešimas. Šį kartą pranešta, kad žolė dega Kėdainiuose, Elevatoriaus gatvėje.

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams degė pieva 20 arų plote. Taip pat degė pievoje buvusios įvairios šiukšlės.

Ugniagesiai liepsnas sutramdė.

Išdegė pakrantė

Šeštadienį taip pat gauti du pranešimai apie degančią pernykštę žolę.

16 val. 54 min. buvo gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Vilainių kaime, Nevėžio gatvėje, prie upės, dega žolė. Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai rado liepsnojančią upės pakrantę. Ugnį jie numalšino.

Išdegė apie 20 arų pievos.

Pavojus miškeliui

Ugniagesiai ir naktį neturėjo kada ilsėtis. Vidurnaktį jie vėl skubėjo gesinti degančios žolės. 23 val. 57 min. buvo gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Šėtos gatvėje, dega miškelis.

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad 1 aro plote degė sausa žolė, medžiai neužsidegė. Ugniagesiai žolę užgesino.

Didelė žala

Ugniagesiai primena, kad gaisrai atviruose plotuose neretai gali persimesti į sodybas, miškus, dažnai iškyla grėsmė žūti ne tik žvėrims, bet ir žmonėms.

Tokių gaisrų gesinimas atima ne tik labai daug ugniagesių pajėgų, bet ir padaro labai didelių nuostolių gamtai bei turtui: sudega augalai, jų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai. Nuo degančios žolės ugnis neretai persimeta į sodybas, ūkinius pastatus, tokiuose gaisruose žūsta žmonės.

Be to, labai smarkiai užteršiama aplinka – išsiskiria toksiškos dujos ir įvairios sveikatai kenksmingos dalelės, kurių sudėtyje yra suodžių, dervos, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min