Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus ligoninėje mirė elektros nukrėstas šešiolikmetis

Pėsčiųjų tiltas, per kurį nutiestą kabelį buvo bandoma pavogti
RST nuotr. / Tiltas Lazdynuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus ligoninėje mirė paauglys, kuris praėjusią savaitę neaiškiomis aplinkybėmis patyrė elektros iškrovą ant pėsčiųjų tilto Lazdynų mikrorajone, pranešė Rytų skirstomieji tinklai.

Pasak RST pranešimo, gegužės 24 dienos vakarą neatsargus elgesys ant šilumos ir elektros kabelių trasos vamzdžių, kurie driekiasi tiltu Šiltnamių g. Vilniuje, nepilnamečiui E. B. baigėsi žūtimi. Dėl kol kas nenustatytų priežasčių šešiolikmetis patyrė elektros iškrovą ir apdegė. Po patirtos traumos vaikinas ligoninėje mirė. Įvykį tiria policijos pareigūnai ir Valstybinė energetikos inspekcija.

Rytų skirstomųjų tinklų (RST) Saugos ir prevencijos departamento specialisto Igno Pranskevičiaus teigimu, galima nuspėti, kad nelaimę lėmė jaunuolio ir jo draugų veiksmai uždaroje teritorijoje, kurioje yra nutiestos ne tik šilumos tinklų trasos, bet ir elektros linijos.

„RST specialistų vertinimu, elektros kabelis galėjo būti pažeistas ketinant jį išmontuoti ir pasisavinti spalvotąjį metalą. Vilniaus rajone pastaruoju metu ženkliai padaugėjo atvejų, kai buvo įvykdytos spalvotųjų metalų iš elektros įrenginių vagystės. Piktavališko elgesio faktus galėjo įtakot padidėjusi spalvotųjų metalų vertė rinkoje“, - informavo RST atstovas. Įvykį tiriančios įstaigos aiškinsis, ar spalvotąjį metalą ketino pasisavinti paaugliai, ar kabelio apsaugines detales nuplėšė kiti asmenys.

Elektros skirstomųjų tinklų pažeidimai neretai gali sukelti ir gaisrą bei sutrikdyti elektros energijos tiekimą dideliam skaičiui vartotojų. Dėl įvykio Lazdynų mikrorajone pirmadienio vakarą be elektros pusvalandžiui buvo likę daugiau kaip 400 vartotojų.

Pernai Lazdynų mikrorajone ant netoliese esančio uždaryto pėsčiųjų tilto buvo užfiksuotas bandymas pavogti kabelį – dėl jo sugadinimo RST patyrė 40 tūkst. litų žalą, įvykio kaltininkas netrukus buvo nustatytas. Tuo metu žmonės nenukentėjo. Šiemet daugiau kaip prieš mėnesį gautas pranešimas apie tragišką įvykį, kurio metu žuvo Kamajų seniūnijos dvidešimtmetis gyventojas – jis mirė nuo elektros iškrovos bandydamas savavališkai prisijungti prie 10 kV elektros oro linijos laidų Rokiškio rajone.

„Gyventojams nuolat primename apie gresiančius pavojus ir būtinybę laikytis saugos reikalavimų esant šalia skirstomųjų tinklų kabelių, oro linijų bei kitų įrenginių. Taip pat prašome informuoti mus apie pastebėtus pažeidimus, kurie gali kelti grėsmę aplinkiniams“, - sakė I. Pranskevičius.

Pasak jo, artėjant moksleivių vasaros atostogoms ir reaguojant į dažnėjančius tragiškus įvykius, kuomet dėl neatsargumo ar neteisėtų veiksmų nukenčia žmonės, prisiartinę prie elektros įrenginių, RST nuo gegužės 25 d. pradėjo aktyvią gyventojų švietimo kampaniją „Operacija 2020“.

„Savo iniciatyva siekiame informuoti visuomenę apie saugų elgesį, atsakomybes ir pilietiško įsitraukimo būtinybę, kad kuo labiau sumažėtų tiek nelaimingų atsitikimų, tiek patiriamų RST nuostolių, kuriuos pajunta ir vartotojai“, - pažymėjo RST Saugos ir prevencijos departamento specialistas I. Pranskevičius.

RST plataus masto švietėjiška iniciatyva „Operacija 2020“ skatina gyventojus labiau domėtis savo saugumu ir pareigomis, susijusiomis su elektros vartojimu. Bendrovė siekia prisidėti prie Europos Sąjungos tikslo iki 2020 metų 20 procentų sumažinti elektros suvartojimą didinant elektros tinklo efektyvumą (daugiau informacijos – www.rst.lt/operacija2020).

Gyventojai, pastebėję elektros įrenginių plėšimo ar sugadinimo požymius, nelegalaus elektros vartojimo atvejus bei neteisėto prisijungimo prie RST elektros tinklo  faktus, prašomi nedelsiant pranešti RST kontaktų centro telefonu 1802 arba anoniminių pranešimų telefonu (8 5) 2552555. 

Temos Vilnius
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min