Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniaus rajono prokurorai dėl neteisėtų gimdymų namuose įtarimus pareiškė keturioms moterims

Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokurorai vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl kūdikių gimdymo ne gydymo įstaigose, kai po gimdymo namuose mirė vaikai, gimdyvėms buvo padaryti sunkūs sveikatos sutrikdymai.
Nėštumas
Nėštumas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Kaip rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, įtarimai sunkiu sveikatos sutrikdymu, dokumentų suklastojimu, antspaudo, spaudo ar blanko suklastojimu, neteisėtu vertimusi ūkine, komercine ar profesine veikla, piktnaudžiavimu , nesunkiu sveikatos sutrikdymu įteikti keturioms Lietuvos Respublikos pilietėms J.I.Š., D.J., B.K. ir G.K.

Pasak prokurorų, įtariama, kad J.I.Š. ir D.J., neturėdamos licenzijos verstis medicinine praktika, šia veikla užsiima Lietuvoje ir už jos ribų nuo 1992 m.. Tiriama daugiau kaip 400 tokių veikų. Prokurorai ir tyrėjai aiškinasi vaikų mirties atvejus po gimdymo namuose, gimdyvėms padarytus sunkius sveikatos sutrikdymus. Tikrinami duomenys, kad operacijas darė neturintys teisės jas daryti žmonės. Viena įtariamoji, neturinti medicininio išsilavinimo, atvyko iš užsienio atlikti praktiką Lietuvoje, t.y. priimti gimdymą namuose.

Įtariama, kad vaikai įregistruoti panaudojus suklastotas pažymas. Tikrinami atvejai, kai nėra motinos nėštumo dokumentų, t.y. ji nėštumo metu nesilankė jokiose medicininėse įstaigoje, todėl kyla abejonių, ar tikrai moteris buvo nėščia ir pagimdė.

Pastebėti atvejai, kai užsieniečiai atvyko į Lietuvą, o iš jos išvyko su gimusiais vaikais. Įtariama, kad jų gimimo faktą tvirtino suklastotomis pažymomis.

Prokuratūros pranešimas išplatintas Lietuvoje vėl suaktyvėjus diskusijoms dėl gimdymo namuose ir po to, kai Lietuvos draudimas gimdyti namuose buvo apskųstas Europos žmogaus teisių teismui Strasbūre.

15min.lt primena, kad šis ikiteisminis tyrimas visuomenės dėmesio sulaikė pernai liepą, kuomet visuomeninis judėjimas „Gimimas LT“ pareiškė pageidavimą, kad Lietuvoje būtų įteisintas gimdymas namuose. Tokiems norams kategoriškai pasipriešino Sveikatos apsaugos ministerija, tvirtinusi, jog įstatymai negali būti keičiami bent tol, kol nesibaigė ikiteisminis tyrimas dėl vaikelių mirties tokių gimdymų metu.

„Šiuo metu Vilniaus rajono policijos komisariate vykdomas ikiteisminis tyrimas kai po gimdymo namuose mirė vaikai, o gimdyvėms padaryti sunkūs sveikatos sutrikdymai. Tarp įtariamųjų yra aktyvūs gimdymo namuose įteisinimo iniciatoriai. Kol nebus baigtas ikiteisminis tyrimas, Sveikatos apsaugos ministerija teisės aktų pakeitimų, susijusių su akušerijos paslaugų teikimu namuose, nesvarstys“, – tąkart buvo teigiama ministerijos išplatintame pranešime.

Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė pernai liepą teigė, kad ikiteisminio tyrimo metu tiriama apie 400 atvejų, kai gimdymo namuose metu mirė vaikai, buvo sutrikdyta gimdyvių sveikata, buvo klastojami dokumentai ar taikyti netradicinės medicinos metodai, operacijas darė žmonės, neturintys tam teisės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius