TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje nuteistas žmogų suvažinėjęs vairuotojas

Vilniaus 2-asis apylinkės teismas
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Vilniaus 2-asis apylinkės teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas paskelbė nuosprendį A.K. už transporto priemonės vairavimą, pažeidžiant kelių eismo saugumo taisykles, dėl ko įvyko eismo įvykis, kurio metu žuvo žmogus.

Kaip rašoma teismo pranešime, 2008 m. rugsėjo 4 d. Vilniuje, Grigiškėse, nuteistasis A.K. vairuodamas automobilį, pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus, nesilaikė visų būtinų atsargumo priemonių, kad nekeltų pavojaus kitų eismo dalyvių saugumui. Viršijo leistiną greitį, dėl ko atsiradus kliūčiai, t.y. į gatvės važiuojamąją dalį įžengus pėsčiajam, nesustabdė vairuojamo automobilio, partrenkė pėsčiąjį, kuris buvo nublokštas ant priešingos krypties eismo juostos ir nuo patirtų sužalojimų visumos mirė eismo įvykio vietoje.

Nuteistasis A.K. dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu neprisipažino, tačiau jo kaltė buvo įrodyta 2 nukentėjusiųjų, 11 liudytojų, 2 ekspertų parodymais ir kita rašytine bylos medžiaga.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į nusikaltimo pobūdį, nuteistojo asmenybę, aplinkybes. Įvykdytas neatsargus nusikaltimas. A.K. atsakomybę lengvinančių bei sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Nuteistasis anksčiau baustas administracine tvarka, neteistas, dirbantis.

Teismas nusprendė A.K. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 281 straipsnio 5 dalį. Ir skyrė nuteistajam 2,6 metų laisvės atėmimo bausmę ją atliekant pataisos namuose. Laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams, įpareigojant jį per tą laikotarpį neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms.

Taip pat teismas iš dalies patenkino civilinius ieškinius ir priteisė iš A.K. žuvusiojo pėsčiojo žmonos naudai 28 tūkst. 273 litų ir žuvusiojo pėsčiojo dukros naudai 18 tūkst. 273 litų neturtinės žalos atlyginimui. Bei kiekvienai po 1 tūkst. litų išlaidų advokato, kuris byloje dalyvavo kaip nukentėjusiųjų atstovas, paslaugoms apmokėti.

Be to, kaltinamajam A.K. buvo pritaikyta baudžiamojo poveikio priemonė - uždraudimas vairuoti transporto priemones 1 metų 6 mėnesių laikotarpiui.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti apeliacine tvarka skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min