Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 10 10, 14:54

Visada girtumą rodančio alkotesterio išradėjai – buvę Kauno policininkai – skundžiasi Apeliaciniam teismui

Lietuvos apeliacinis teismas pradėjo nagrinėti skundus baudžiamojoje byloje, kurioje du buvę Kauno policininkai Edvinas Blauzdys ir Tomas Valinčius nuteisti dėl kyšių, kuriuos rinkdavo iš vairuotojų kvailindami juos visada girtumą rodančiu alkoholio detektoriumi.
Edvinas Blauzdys (kairėje) ir Tomas Valinčius
Edvinas Blauzdys (kairėje) ir Tomas Valinčius / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

Kauno policijos patruliai, kurie naudojosi asmeniniu alkoholio matuokliu, perdirbtu taip, kad jis nuolat rodytų girtumą, nutarė išmėginti ir sostinės teisėjų patiklumą. Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti skundus baudžiamojoje byloje, kurioje Edvinas Blauzdys ir Tomas Valinčius pripažinti kaltais dėl kyšininkavimo ir neteisėto nešaunamojo ginklo laikymo.

15min.lt primena, kad 2013 m. liepos 18 d. Kauno apygardos teismo nuosprendžiu abiem nuo pareigų nušalintiems patruliams skirtos po beveik 19 tūkst. Lt siekiančios baudos.

Nuteistieji prašo panaikinti Kauno teismo nuosprendį ir priimti juos išteisinamąjį nuosprendį. Apeliaciniam teismui policininkai įrodinėja, kad  pirmosios instancijos teismas netinkamai ištyrė ir įvertino įrodymus. Todėl E.Blauzdys su T.Valinčiumi Vilniuje siūlo atnaujinti ir atlikti įrodymų tyrimą.

Kaip skelbta anksčiau, šie pareigūnai įkliuvo 2012 metų spalio 23 dieną Raudondvario apylinkėse. Policininkai sustabdė automobilį „Audi A8“ ir jo vairuotojui liepė papūsti į alkotesterį, kuris buvo ne oficialiai policijos naudojamas ir metrologiškai patikrintas, o pareigūnų asmeninis.

Šis vairuotojas, iš kurio reikalautas 1 tūkst. litų kyšis, patruliams padavė sužymėtus eurų banknotus. Atlikus kratą tarnybiniame jų automobilyje rastas ir šaltasis ginklas, žmonėms mušti skirta teleskopinė lazda.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min