Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 03 17, 10:56

Vitos Jakutienės vyras kaltinamas kojinėje į Švediją bandęs nugabenti heroino

Vilniaus apygardos teismui ketvirtadienį nepavyko pradėti nagrinėti narkotikų kontrabanda į Švediją ir kitais nusikaltimais kaltinamo vilniečio Justo Jakučio bylos. Vyras kojinėje bandė nugabenti 4,5 gramo miltelių, kuriuose buvo heroino ir, kaip įtaria prokuratūra, turėjo tikslą šiuos kvaišalus platinti.
Vita Jakutienė su vyru Justu
Vita Jakutienė su vyru Justu / Žmonės.lt nuotr.

2014 metais vilnietį demaskavo švedų oro uosto pareigūnai, kai jis atskrido į Stokholmą ir ėjo pro oro uosto patikros punktą.

J.Jakutis į teismo posėdį atvyko vienas be savo advokatės. Paaiškėjo, kad su anksčiau jį gynusia teisininke nepratęsta atstovavimo sutartis.

Narkotikų kontrabanda ir jų disponavimu kaltinamas vyras prašė bylą nagrinėti neviešuose posėdžiuose, nes dėl viešumo nepatogumų mokykloje ir darželyje gali patirti jo mažamečiai vaikai.

„Prieš dvi dienas mane informavo telefonu apie posėdį, iki šiol nesu gavęs šaukimo ir nespėjau susirasti advokato“, – sakė J.Jakutis. Jis nepageidavo, kad jį gintų valstybės skirtas advokatas ir žadėjo per kelias savaites susirasti naują gynėją.

Narkotikų kontrabanda ir jų disponavimu kaltinamas vyras prašė bylą nagrinėti neviešuose posėdžiuose, nes dėl viešumo nepatogumų mokykloje ir darželyje gali patirti jo mažamečiai vaikai.

Teisėjas Stasys Punys pripažino, kad šiuo metu bylos nagrinėti teismas neturi galimybės ir posėdį atidėjo balandžio 6 dienai.

Kaip žurnalistams sakė prokuroras Tomas Uldukis, koks buvo grynasis kiekis narkotiko milteliuose, kuriuos J.Jakutis kojinėje gabeno į Švediją, nenustatyta, nes šios šalies pareigūnai narkotinę medžiagą sunaikino. Šios šalies pareigūnams pakanka nustatyti narkotikų rūšį. Tuo metu Lietuvoje tiriamas ir narkotinės medžiagos grynasis kiekis.

„Mes tą bylą gavom iš Švedijos. Medžiaga narkotinė buvo sunaikinta Švedijos ekspertų. Jie (švedų specialistai) neatlieka gryno kiekio medžiagos tuose milteliuose (nustatymo)“, – sakė kaltintojas.

J.Jakučiui taip pat inkriminuojamas neteisėtas disponavimas 387 gramais gryno kokaino. Įstatymas tokį kiekį priskiria prie labai didelio kvaišalų kiekio. Be to, jo garaže buvo rasta apie 5 gramai kanapių. Vyrui taip pat inkriminuojamas neteisėtas disponavimas revolveriu ir šaudmenimis bei sutuoktinės privataus gyvenimo neliečiamumo pažeidimas.

Per kratą namuose buvo rastas neteistai laikomas ginklas ir šaudmenys, taip pat įtariama, kad jis rinko informaciją apie sutuoktinės privatų gyvenimą.

Pasak prokuroro, dėl kokaino laikymo J.Jakutis kaltę pripažįsta. Iš kur vyras gaudavo narkotinių medžiagų, pareigūnams nustatyti nepavyko. Kaltinamasis kurį laiką buvo suimtas, dabar jis yra laisvėje, jam skirtas 15 tūkst. eurų užstatas.

Byloje buvo dar vienas įtariamasis, tačiau byla jam nutraukta, pareigūnams nesurinkus svarių įrodymų jo kaltei pagrįsti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min