Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 12d. 15:23

Lietuvoje vėl fiksuojama kaitra, meteorologai nieko gero nežada – kais ir toliau

Kaitra Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kaitra Vilniuje
Lietuvoje registruotas jau antras šiais metais stichinis meteorologinis reiškinys – kaitra. Dalyje Lietuvos kaitra tęsiasi, pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Lietuvoje registruotas jau antras šiais metais stichinis meteorologinis reiškinys – kaitra. Dalyje Lietuvos kaitra tęsiasi.

Lietuvoje vyraujantys karščiai peraugo jau į antrąjį šiais metais stichinį meteorologinį reiškinį – kaitrą (kai maksimali oro temperatūra pasiekia ar viršija 30 °C, tris ar daugiau parų iš eilės).

Liepos 7–10 d. kaitra registruota rytinėje Lietuvos pusėje. Liepos 11 d. buvo kiek vėsesnė ir didžiojoje Lietuvos dalyje, išskyrus pati rytinį šalies pakraštį, oro temperatūra neperkopė 30 °C, todėl kaitra baigėsi ir truko 3 dienas.

Tačiau rytiniame šalies pakraštyje (Dūkštas, Utena, Švenčionys, Zarasai, Šalčininkai) bei Kelmėje, liepos 11 d. oro temperatūra viršijo 30 °C ir kaitra prasidėjusi liepos 7 d. tęsiasi toliau. Aukščiausia oro temperatūra šios kaitros metu buvo registruota Rokiškyje liepos 8 d. kuomet oras įkaito iki 33,5 °C.

Artimiausiomis dienomis gali formuotis nauja kaitra.

Vykstant klimato kaitai Lietuvoje ir Pasaulyje kaitros formuojasi vis dažniau ir yra stebimas kaitrų augimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min