2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Meteorologai: vasara dar nesibaigė ir užsibus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba savo paskyroje „Facebook“ praneša, kad Lietuvoje vasara dar nesibaigė ir gali baigtis rekordiškai vėlai.
Žaliųjų ežerų pakrantės karštą vasaros dieną
Žaliųjų ežerų pakrantės / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Meteo.lt rašo, kad dažnas, paklaustas, kada baigiasi vasara, sakytų, kad rugpjūčio 31-ąją, tačiau meteorologiniu atžvilgiu tai nebūtų visiškai teisingas atsakymas. Iš tikrųjų skirtingais metais skirtinguose regionuose vasara iškeliauja nevienodu metu.

1991–2020 m. laikotarpiu meteorologinė vasara Lietuvoje vidutiniškai baigdavosi rugsėjo 4 d., tačiau ši data skirtingose šalies vietovėse nemažai skiriasi: pvz., Laukuvoje tai yra rugpjūčio 29-oji, o Nidoje – rugsėjo 16-oji. Nors tarp vietovių (tiesia linija) vos 85 km, tačiau Nidoje vasara vidutiniškai baigiasi beveik 3 savaitėmis vėliau.

„Na o šiemet rugsėjis pasitaikė neįprastai šiltas, todėl vasara vis dar tęsiasi. Šiandien (rugsėjo 19-ąją) ji užsitęsusi net 2 savaitėmis ilgiau nei vidutiniškai ir dėl prognozuojamų šiltų orų ateinančiomis dienomis tęsis toliau. Tikėtina, kad šiemet vasara baigsis rekordiškai vėlai. Pastarąjį kartą labai vėlai ji pasibaigė 2018 ir 2020 metais, atitinkamai, rugsėjo 21-ąją ir rugsėjo 22-ąją (vidutiniškai Lietuvoje).

Dalis žmonių klausia ar jau prasidėjo bobų vasara, nes laukuose pilna voratinklių. Jeigu turima galvoje bobus (t. y. vorus), tuomet taip, ji jau prasidėjusi. Na, o meteorologiniu atžvilgiu, laukiantiems bobų vasaros pirmiausia reiktų sulaukti meteorologinės vasaros pabaigos, kadangi šis reiškinys susijęs su tam tikra atmosferos cirkuliacija, kai virš Atlanto vandenyne esančių Azorų salų įsitvirtina anticiklonas, kuris į mūsų regioną atneša šiltą ir gražų orą.

Įprastai bobų vasara būna (jei iš viso būna) po pirmųjų stipresnių šalnų (tokių kol kas nebuvo) rugsėjo pabaigoje arba spalio pirmąjį dešimtadienį t. y. auksinio rudens laikotarpiu. Jos trukmė gali siekti nuo 1–2 dienų iki 1–2 savaičių“, – rašo meteo.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min