Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 06:26

Orai.lt: stingdančio šalčio ataka prasideda jau šiandien

Naktinis miškas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Naktinis miškas

Suklojusi sniego patalus žiema vis arčiau ir stipriau ima kalenti šalčio dantimis.

Jau ketvirtadienį į Lietuvą iš šiaurės rytų pradės skverbtis šaltas oras. Temperatūros stulpelis po nakties jau nekils, kaip įprastai, aukštyn. Rytiniame šalies pakraštyje įdienojus bus apie 6–7 laipsniai šalčio, o vidurio ir vakarų Lietuvoje apie 3–5, pajūryje – apie 2 laipsniai šalčio. Debesys jau plonesniu nebevientisu sluoksniu dengs dangų, antroje dienos pusėje tikimasi pragiedrulių. Pietiniuose rajonuose vis dar protarpiais silpnai snyguriuos. Pūs šiaurės rytų iki vidutinio stiprumo vėjas.

Penktadienio naktį mus pasieks jau žymiai smarkesnė šalčio banga. Temperatūra rytiniuose rajonuose nukris iki 15–16 laipsnių šalčio, vakarinėje šalies pusėje bus truputį švelniau – apie 12–14, pajūryje – apie 7–9 laipsniai šalčio. Dieną temperatūra daug kur svyruos apie 11–13 laipsnių šalčio, Žemaitijoje bus 8–10, pajūryje apie 6 laipsniai šalčio. Protarpiais užslinks tankesni nestori debesys, kur ne kur barstydami nedidelį sniegą. Vėjas nestipriai pūs iš šiaurės.

Šeštadienį nebus visai giedra, tarpais užslinks debesys. Daugiau jų telksis vakarinėje šalies pusėje, gindami nuo stipresnio šalčio. Čia temperatūra kris maždaug iki 13–15 laipsnių, o rytinėje šalies pusėje šals iki 17–20 laipsnių šalčio. Dieną temperatūros skirtumai tarp regionų išliks dideli, nuo 7 iki 15 laipsnių šalčio. Pūs silpnas šiaurinių krypčių vėjas.

Sekmadienį dangus išsigiedrys ir 20–25 laipsnių kvapą gniaužiantis šaltis apims jau beveik visą Lietuvą. Dieną menkai šildanti saulė švelnins šaltį iki 12–17 laipsnių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min