2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
08 29 /13:53

Per Lietuvą slenka lietaus debesys: fiksuoti įspūdingi žaibų išlydžiai, Kaune liūtis užpylė patalpas

Antradienio rytą dalyje Lietuvos lijo, kai kur stipriai žaibavo. Pagal Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) informaciją, 9 val. duomenimis, lietus pasiekė vakarinius ir pietinius rajonus, perkūnija daugiausia griaudėjo Pietų Lietuvoje. Kaune fiksuojama nemažai pranešimų dėl liūties padarinių. Popiet lietaus debesys jau gąsdino tik Šiaurės Lietuvą.
Krituliai antradienio dieną Lietuvoje
Krituliai antradienio dieną Lietuvoje / LHMT nuotr.

LHMT duomenimis, 9 val. situacija Lietuvoje buvo tokia: vakariniuose ir pietiniuose rajonuose lyja lietus.

Gal jus jau užklupo lietus ir žaibai? Pasidalinkite nuotraukomis! Siųskite jas [email protected].

„Daugiausia Pietų Lietuvoje perkūnuoja. Debesų masyvai juda šiaurės rytų kryptimi.

15min nuotr./Artėjantys lietaus debesys Vilniaus rajone
15min nuotr./Artėjantys lietaus debesys Vilniaus rajone

Pateiktame žemėlapyje galite matyti užfiksuotus žaibų išlydžius per pastarąsias 3 valandas. (Žaibai su neigiama iškrova – mėlyna spalva, su teigiama iškrova – raudona spalva, iškrovos tarp debesų – su debesėlio ženklu)“, – rašo LHMT feisbuke.

„Įprastai daugelis perkūnijų įvyksta aukštai debesyse (debesis–debesis) ir yra žmogui nepavojingos, tačiau teigiamo krūvio debesis–žemė tipo perkūnijos yra pačios pavojingiausios: sukelia gaisrus, mirtinai nutrenkia žmones ar besiganančius gyvulius, pažeidžia elektros linijas (ar net sugadina elektros prietaisus).

Neigiamo krūvio perkūnijos irgi pavojingos, tačiau pridaro mažiau žalos, o nutrenkus žmogų daugelis išgyvena“, – apie skirtingomis spalvomis žymimus perkūnijos ženkliukus paaiškino LHMT.

Kaune fiksuota nemažai pranešimų apie smarkios liūties padarinius.

Kaip informavo „Kauno vandenų“ atstovai, pranešimų praūžus smarkiai liūčiai gaunama daug: „Iki šiol esame gavę apie 40 pranešimų dėl įvairių avarijų Kauno mieste. Iš peties darbuojasi visos brigados, šalina smarkios liūties sukeltus padarinius.

Daugiausiai gyventojų pranešimų sulaukta iš Kauno centro bei Pramonės prospekto. Buvo gauti du pranešimai dėl užpiltų darbo patalpų, esančių pusrūsiuose, trys pranešimai dėl užpiltų gyvenamųjų patalpų. 9 pranešimai dėl vandentiekio trūkimų, atvirų šulinių ir t.t.“

„Kauno švara“ bei ugniagesiai gelbėtojai pranešimų dėl audros padarinių šalinimo iki 13 val. nebuvo sulaukę.

Kaip prognozuota, antradienį daug kur lyja, vietomis smarkiai, vyrauja trumpi lietūs. Daugelyje rajonų perkūnija, kai kur kruša. Vėjas rytinių krypčių, 6–11 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15–20 m/s.

LHMT nuotr./Žaibų žemėlapis 10.50 val.
LHMT nuotr./Žaibų žemėlapis 10.50 val.
LHMT nuotr./Žaibų žemėlapis 12.30 val.
LHMT nuotr./Žaibų žemėlapis 12.30 val.

Aukščiausia temperatūra 18–23, Pietryčių Lietuvoje daug kur 24–29 laipsniai.

Orų entuziastų paskyroje „Facebook“ Orai ir klimatas Lietuvoje rašoma, kad antradienio dieną ir trečiadienį gali būti net trys audrų bangos: „Beje, audrų bus ne viena banga. Dabar slenka viena, popiet-vakare bus kita, rytoj – dar viena. Vasaros audros išeidamos tarsi trenkia durimis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min