Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 2d. 11:53 , Atnaujinta: 2015 sausio 2d. 12:08

Pradeda siausti itin stiprus vėjas – Klaipėdos uoste jau ribojama laivyba

Audra praūžė pajūryje
Nojaus nuotr. / Audra praūžė pajūryje

Sinoptikai perspėja, kad penktadienį ir šeštadienio naktį pajūryje siaus itin stiprus gūsingas vėjas. Stiprūs vėjo gūsiai prognozuojami ir kitose Lietuvos vietose. Klaipėdoje dėl stirėjančio vėjo jau ribojama laivyba. Ugniagesiai gelbėtojai ragina gyventojus nestovėti po medžiais ir elektros linijomis.

Sinoptikų duomenimis, penktadienį pietryčių Baltijoje, Kuršių marių ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje bei šalies pajūryje vakarų vėjo gūsiai sieks nuo 28 iki 30 metrų per sekundę. Labai smarkus vėjas pūs ir sausio 3-osios naktį, o dieną susilpnės iki 25 metrų per sekundę.

Likusioje šalies dalyje sausio 2-osios vakare ir sausio 3 dieną vėjo gūsiai sieks 17–22 metrų per sekundę, vietomis gali pasiekti iki 25 metrų per sekundę.

Penktadienį pietryčių Baltijoje, Kuršių marių ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje bei šalies pajūryje vakarų vėjo gūsiai sieks nuo 28 iki 30 metrų per sekundę. Labai smarkus vėjas pūs ir sausio 3-osios naktį, o dieną susilpnės iki 25 metrų per sekundę.

Penktadienio rytą dėl smarkaus vėjo Klaipėdos uoste iš dalies apribota laivyba – leidimo įplaukti laukia 6 laivai, pranešė uosto atstovė.

„Laukia 6 laivai. Įplaukti į uostą jie galės tik nurimus vėjui“, – rašoma uosto direkcijos pranešime.

Užtikrinant suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos „Independence“ saugumą, bus atsiųsti vilkikai.

11 val. duomenimis, vėjo greitis uoste siekė 18 metrų per sekundę. Pagal Klaipėdos uosto taisykles, pučiant stipresniam kaip 20 m/s vėjui, kiekvienu konkrečiu laivo plaukimo ir švartavimo klausimu sprendžia uosto kapitonas, atsižvelgdamas į oro sąlygas.

Ugniagesiai įspėjo pasisaugoti

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų būti atsargius ir rekomenduoja, kaip elgtis pučiant stipriam vėjui.

Nestovėkite po aukštais medžiais, nestatykite automobilių po jais, nes pučiant stipriam vėjui virsta dideli medžiai ir lūžta jų šakos. Taip pat nestovėkite po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų, nes jie gali kristi. 

Nelieskite ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes jie gali sukelti pavojų Jūsų gyvybei. Pučiant stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, todėl namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių.

Siautėjant vėjui, rekomenduojama gerai uždaryti namų ir kitų pastatų duris.

Išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite.

Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėlto privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai, pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems. O nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min