2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 12 /16:30

Lietuvoje fiksuotas šilumos rekordas – paskutinį kartą taip karšta buvo prieš 7 metus

Antradienį Lietuvoje fiksuota aukščiausia rugsėjo 12-osios temperatūra, rekordas nustatytas Druskininkuose.
Viena karščiausių šios vasaros popiečių Vilniuje
Vilnius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, jog, remiantis preliminariais duomenimis, Druskininkuose oras įkaito iki 28,9 laipsnių Celsijaus.

Iki šiol rugsėjo 12 dienos rekordas taip pat priklausė Druskininkams, mieste prieš septynerius metus sušilo iki 28,3 laipsnių.

Pasak tarnybos, šiemet tai – dešimtas šilumos rekordas. 2022 metais tokių buvo trylika, o 2021 metais – šeši.

„Tikėtina, jog dar vieną šilumos rekordą užfiksuosime ir trečiadienį (rugsėjo 13-ąją), prognozuojama iki 24–29 laipsnių. Ligšiolinis rugsėjo 13-osios rekordas yra 28,4 laipsnių Celsijaus (Vilnius, 1959-09-13)“, – pastebi tarnyba.

Fiksuojami vietiniai karščio rekordai

Pastarosios dienos tokios šiltos, lyg būtų ne rugsėjis, o liepa. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) praneša, kad rugsėjo 11-ąją šilumos rekordo nacionaliniu mastu nepasiekta, tačiau vietinių rekordų buvo apstu. Rekordo laukiama rugsėjo 12-ąją.

„Pirmadienį (rugsėjo 11-ąją) naujo aukščiausios oro temperatūros rekordo nacionaliniu mastu neišmatavome. Labiausiai oras įkaito Druskininkuose, iki 29,0 °C, todėl 2016-09-11 ten pat išmatuota rekordinio karščio reikšmė (31,2 °C) išliko nepajudinta. Iki naujo rugsėjo 11-osios rekordo trūko daugiau nei 2 laipsnių.

Nežiūrint to, daugelyje meteorologijos stočių buvo užfiksuoti vietiniai rekordai. Taigi, galima sakyti, kad daug kur Lietuvoje tai buvo šilčiausia rugsėjo 11-oji per visą šiuolaikinių meteorologinių stebėjimų istoriją“, – rašoma LHMT feisbuko paskyroje.

LHMT nuotr./Rugsėjo 11-osios temperatūros žemėlapis
LHMT nuotr./Rugsėjo 11-osios temperatūros žemėlapis

Ten pat dalijamasi ir prognoze, kad antradienį vietomis oras įkais iki 28–29 laipsnių, todėl labai tikėtina (apie 15–16 val.), kad bus išmatuotas naujas rugsėjo 12-osios aukščiausios oro temperatūros rekordas, kuris kol kas yra 28,3 laipsniai. Tiek buvo Druskininkuose 2016-ųjų rugsėjo 12 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min