15min be reklamos

Savaitgalis leis pasimėgauti pavasariška šiluma

Savaitgalio orai leis prisiminti pavasarišką šilumą ir saulę, tačiau vietomis gali pakilti vėjas, 15min pasakojo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė.
Vasariška šiluma pasiekė Vilnių
Pavasaris / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Penktadienį antroje dienos pusėje orų situacija mažai keisis nuo pirmos dienos pusės, nes ir toliau išliksime aukšto atmosferos slėgio lauke. Orai bus ramūs, be kritulių, tai vienur, tai kitur atslinks debesys, bet iš tankesnių debesų kritulių nesulauksime.

Artimiausią naktį orai išliks panašūs, nes ir toliau mūsų orus lems anticiklonas, tad visoje šalyje įsivyraus nepastovus debesuotumas. Naktis nebus apniukusi, kritulių nesulauksime. Bet ims stiprėti pietryčių krypties vėjas, jau apie vidurnaktį pamažu stiprės ir visoje šalyje bus apysmarkis.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vasariška šiluma pasiekė Vilnių
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Vasariška šiluma pasiekė Vilnių

Kai kur vakariniuose rajonuose gali užpūsti gūsiai iki 15–17 metrų. Bet ir tokią vėjuotą naktį oras atvės mažai, rytiniuose rajonuose iki – 0–2 laipsnių šalčio vietomis, o didesnėje šalies dalyje temperatūra išliks teigiama – 0–3 laipsniai šilumos ir šilčiausia naktis bus pajūryje“, – 15 min komentavo sinoptikė.

Šeštadienio dieną situacija išliks panaši, dažnai danguje turėtų pasirodyti saulė, vyraus nepastovus debesuotumas, dieną krituliai nenumatomi. Vėjas liks pietryčių krypties ir šeštadienio dieną bus gana apysmarkis ir juntamas.

Vakariniuose rajonuose ir ties pajūriu vietomis gūsingas – 17 m/sek. Nors vėjas ir kedens plaukus, diena laukia pavasariška, šils iki 10 laipsnių šilumos, o šilčiausia turėtų būti pietvakariniuose šalies rajonuose, kur temperatūra sieks – 9–10 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį orai ims po truputį keistis, anticiklonas tols ir iš vakarų priartės šiltojo fronto debesys, kurie atneš daugiau debesų, vietomis negausiai palis. Vėjas rims iki vidutinio stiprumo, nebebus gūsingas ir pasisuks iš pietryčių, rytų. Naktį teigiama temperatūra išliks visoje šalyje ir turėtų siekti – 0–5 laipsnius šilumos.

Sekmadienio dieną orai išliks panašūs į nakties, vietomis galime sulaukti nedidelio, trumpo lietaus, bet saulės turėtų būti nemažai, vėjas išliks pietinių krypčių, vidutinio stiprumo.

Sekmadienio diena džiugins dar didesne šiluma, nes turėtų šilti iki 7–12 laipsnių šilumos. Šilčiausia turėtų būti ties pietvakariniais, vakariniais rajonais, o kiek vėsiau – rytų Lietuvoje.

Ateinančią savaitę prie Lietuvos priartės žemo slėgio sūkurys, kuris pirmadienio dieną į daugelį šalies rajonų atneš trumpo, nedidelio lietaus, ims stiprėti pietinių krypčių vėjas, bet temperatūra keisis mažai, nes sekmadienio nakties temperatūra išliks teigiama – 1–5 laipsniai šilumos.

Pirmadienio dieną šils kiek mažiau, tačiau diena neturėtų būti vėsi, nes temperatūra šils iki 4–9 laipsnių šilumos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min