Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Uteną nuplovė lietus – per valandą iškrito savaitės kritulių norma: ant laiptų net kriokliukas atsirado

Pirmadienio vakarą Orai ir klimatas Lietuvoje savo „Facebook“ paskyroje dalijasi užfiksuotais liūties vaizdais. Daugiausia lietaus šiandien teko Utenai. Kaip užfiksuota vaizdo įraše po gausaus lietaus nuo laiptų šalia daugiabučio pradėjo bėgti krioklys.
Uteną nuplovė lietus
Uteną nuplovė lietus / Kadras iš vaizdo įrašo
Temos: 3 Utena Liūtis Lietus

„Šiandiena Rytų Lietuvoje: kai kuriems lietaus teko daug, bet daugeliui – neteko iš viso (nebent griaustinis girdėjosi) arba tik truputį dulkes prie žemės priplojo.

Gausiausias lietus nuplovė Uteną. Ten palijo smarkiai – per kiek daugiau nei valandą buvo išpilta savaitės kritulių norma. Uteniškiai, ar nenuskendot?

Antradienį trumpi ir lokalūs lietūs su perkūnija formuosis iš naujo“, – rašoma paskyroje.

Praneša apie smarkias liūtis

Meteorologai šią savaitę prognozuoja itin audringus orus. Pirmadienį orus lems žemesnio atmosferos slėgio laukas. Dangus bus nepastoviai debesuotas. Vidurdienį bei antroje dienos pusėje daugelyje šiaurinių ir rytinių rajonų lietaus kamuoliniai debesys pasidarys aukštesni ir didesni.

Iš jų daug kur sulauksime trumpo lietaus, kai kur palis pakankamai intensyviai. Vietomis nugriaudės perkūnijos. Per perkūniją šiaurinių krypčių vėjo gūsiai kai kur pasieks 15–18 m/s. Temperatūra įdienojus daugelyje vietovių pakils iki 23–28, pajūryje bus apie 22 laipsnius šilumos.

Ypač audringi orai prognozuojami trečiadienį. Daugelyje rajonų protarpiais lis, vietomis smarkiai. Beveik visur žaibuos, griaudės perkūnijos, ypač pietrytinėje šalies pusėje. Yra tikimybė, kad pietrytiniuose rajonuose galima kruša ir škvalas, kada vėjo gūsiai įsismagins iki 15–20 m/s. Temperatūra taip pat prognozuojama labai kontrastinga: šiaurės vakarinėje šalies pusėje bus tik 17–22 laipsnių, o šalies pietryčiuose oras sušils dar iki 23–28 laipsnių šilumos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais