Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2017 02 13, 11:21

15min paaiškina: kiek skiriasi D.Grybauskaitės ir kitų pasaulio vadovų atlyginimai?

Lietuviams gali atrodyti, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė uždirba daug, tačiau, palyginti su daugeliu pasaulio lyderių, jos atlyginimas gana menkas. Tiesa, Latvijos ir Estijos prezidentus D.Grybauskaitė pagal uždarbį lenkia.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Prezidentė Dalia Grybauskaitė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Mėnesinis Lietuvos vadovės atlyginimas yra 7178 eurai neatskaičius mokesčių. Tai reiškia, kad per metus D.Grybauskaitė uždirba kiek daugiau negu 86 tūkst. eurų. Kiek jos metinis atlyginimas skiriasi nuo didžiausių pasaulio valstybių vadovų ir kitų Baltijos valstybių prezidentų?

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas – 18,5 tūkst. eurų per metus

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Xi Jinpingas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Xi Jinpingas

Nors Kinija dabar jau yra laikoma didžiausia pasaulio ekonomika, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas per mėnesį oficialiai uždirba vos 11 385 juanių, arba 1542 euro. Tokią sumą 2015 m. pradžioje įvardijo valstybinė Kinijos spauda. Tai reiškia, kad Xi Jinpingo metinis atlyginimas oficialiai siekia vos 136 620 juanių, arba 18 504 eurų.

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi – 26,6 tūkst. eurų per metus

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Indijos ministras pirmininkas Narenda Modi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Indijos ministras pirmininkas Narenda Modi

Indijos ministro pirmininko Narendros Modi atlyginimas taip pat nestebina. Jis per mėnesį uždirba 160 tūkst. rupijų, arba 2 213 eurų. Tai reiškia, kad per metus N.Modi uždirba 1,92 mln. rupijų, arba maždaug 26,6 tūkst. eurų.

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis – 54,7 tūkst. eurų per metus

AFP/„Scanpix“ nuotr./Raimondas Vėjuonis.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Raimondas Vėjuonis.

Kaip 15min informavo Latvijos prezidentūra, Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis, neatskaičius mokesčių, uždirba 4561 eurą per mėnesį. Tai reiškia, kad per metus jis uždirba 54,7 tūkst. eurų. Tai didesnė negu Kinijos ar Indijos vadovų alga, bet mažesnė negu Lietuvos prezidentės.

Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid – 63,4 tūkst. eurų per metus

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kersti Kaljulaid
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kersti Kaljulaid

Estijos prezidentūra 15min pranešė, kad Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid iki mokesčių uždirba 5288 eurus per mėnesį. Tai reiškia, kad K.Kaljulaid per metus uždirba 63,4 tūkst. eurų.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė – 86,1 tūkst. eurų per metus

Brazilijos prezidentas Michelis Temeras – 96,1 tūkst. eurų per metus

AFP/„Scanpix“ nuotr./Michelis Temeras
AFP/„Scanpix“ nuotr./Michelis Temeras

Brazilijos prezidentas Michelis Temeras uždirba panašią pinigų sumą kaip ir D.Grybauskaitė – 323 tūkst. Brazijos realų per metus. Tai atitinka maždaug 96,1 tūkst. eurų. Iki 2015 m. Brazilijos prezidentas gaudavo 10 proc. didesnį atlyginimą, tačiau tada tuometė prezidentė Dilma Rouseff atlyginimą susimažino. Tiesa, tai jai išvengti apkaltos ir atstatydinimo 2016 m. nepadėjo.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas – 139,2 tūkst. eurų per metus

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas

2016 m. balandį Kremlius oficialiai paskelbė, kad per 2015 m. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas uždirbo apie 8,9 mln. rublių. Vertinant pagal dabartinius valiutų kursus, tai reiškia, kad Rusijos vadovas uždirbo beveik 140 tūkst. eurų per metus. Tiesa, 2015 m. buvo paskelbta, kad V.Putinas 10 proc. susimažino savo atlyginimą. Tai reiškia, kad paskelbus 2016 m. deklaraciją, joje greičiausiai atsispindės mažesni oficialūs skaičiai.

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May – 166,5 tūkst. eurų per metus

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Theresa May.
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Theresa May.

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May uždirba 143,4 tūkst. svarų, arba 166,5 tūkst. eurų per metus. Į šią sumą įeina ir jos, kaip Jungtinės Karalystės parlamento narės, gaunamas atlyginimas, kuris sudaro apie 87 tūkst. eurų per metus. Per mėnesį T.May uždirba 11,9 tūkst. svarų, arba 13,9 tūkst. eurų.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as – 184,6 tūkst. eurų per metus

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Francois Hollande'as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Francois Hollande'as

14,9 tūkst. eurų per mėnesį ir 184,6 tūkst. eurų per metus uždirbantis Prancūzijos prezidentas šiame sąraše galėjo būti ir dar aukščiau, bet 2012 m., vos tapęs prezidentu, jis savo algą susimažino net 30 proc. Tiesa, artimai aplinkai pinigų jis negaili: 2016 m. vasarą visame pasaulyje plačiai nuskambėjo istorija, kad jo asmeninis kirpėjas iš Prancūzijos gauna 9,8 tūkst. eurų mėnesinį atlyginimą.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel – 218,4 tūkst. eurų per metus

„Scanpix“/AP nuotr./Angela Merkel
„Scanpix“/AP nuotr./Angela Merkel

218,4 tūkst. eurų per metus uždirbančios Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atlyginimas kasmet auga 2 proc. Artimiausias augimas laukia jau šį mėnesį.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas – 371,6 tūkst. eurų per metus

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Donaldas Trumpas.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Donaldas Trumpas.

JAV prezidentas per metus gauna 400 tūkst. dolerių, arba 371,6 tūkst. eurų. Tokį atlyginimo dydį JAV kongresas nustatė dar 2001 m.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min