Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 20d. 17:36

A.Lukašenka liepė rektoriams išaiškinti studentams dalyvavimo protestuose pasekmes

Protestuotoja laiko plakatą su užrašu „Studentai – Baltarusijos herojai“
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Protestuotoja laiko plakatą su užrašu „Studentai – Baltarusijos herojai“

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, skirdamas naujus rektorius trims šalies aukštosioms mokykloms, pavedė jiems išaiškinti studentams dalyvavimo sekmadieniniuose protestuose pasekmes.

„Sekmadienį Minske bus padaryta tvarka. Todėl, kad jie daugiausia sekmadieniais vaikšto. Na, parodė, ko yra verti. Jūs taip pat pamatėte, gerai. O dabar reikia paaiškinti visiems vieną kartą, įspėti, o paskui nereikia raminti“, – pareiškė A.Lukašenka, kurio žodžius antradienį citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

A.Lukašenka sakė esąs įsitikinęs, kad studentams tokiuose renginiuose nėra ką veikti, nes dalyvavimas juose – įstatymo pažeidimas.

„Kai kam tai išdaiga. Nieko neįkalbinėkite. Štai, atėjote, paaiškinote: tokia tvarka. Norite mokytis – mokykitės. Nenorite, vaikai, [tai] geriau patys išeikite“, – sakė jis.

Pasak A.Lukašenkos, rektorius privalo pirmas pasakyti, kad „štai tiek žmonių mokytis nenori“.

„Na, nenori – nereikia. Kas – į armiją, kas eis dirbti ar dar kur nors. Tai pasirinkimo teisė. Ypač dabar“, – pabrėžė jis.

Baltarusijoje jau daugiau kaip du mėnesius vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis A.Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Protestų judėjimui išsiplėtus Minske ir kituose Baltarusijos miestuose rengiamos didelės demonstracijos. Kiekvieną sekmadienį į gatves išeina dešimtys tūkstančių žmonių.

Populiari opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja, kuriai yra suteiktas prieglobstis Lietuvoje, praėjusią savaitę paskelbė, kad A.Lukašenka privalo pasitraukti iš valdžios iki spalio 25 dienos. Opozicijos lyderė perspėjo, kad priešingu atvejus bus pradėtas niokojamas visuotinis streikas.

S.Cichanouskaja, laikanti save tikrąją rugpjūtį įvykusių rinkimų nugalėtoja, taip pat sakė, kad A.Lukašenka privalo paleisti politinius kalinius ir sustabdyti „valstybinį terorą“ prieš taikius protestuotojus.

Per šią neramumų bangą Baltarusijoje buvo areštuota tūkstančiai žmonių, keletas žuvo per milicijos susirėmimus su protestuotojais, taip pat buvo paskelbta pranešimų apie šiurpius žmogaus teisių pažeidimus kalėjimuose ir sulaikymo centruose. Daugelis sulaikytųjų pasakojo, kad pareigūnai juos kankino, mušė ir žemino.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min