Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Abchazija pirmalaikiuose rinkimuose renka savo trečiąjį lyderį

Abchazijos gyventojai penktadienį renka trečią lyderį per savo audringą istoriją nuo ryšių nutraukimo su Tbilisiu praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje, nors šį žingsnį pripažįsta tik Rusija ir kelios kitos šalys.
Temos: 2 Abchazija Rinkimai

Pirmalaikiai rinkimai surengti anksčiau šiais mirus veteranui Abchazijos prezidentui Sergejui Bagapšui, kai jam buvo atlikta plaučių operacija. Tačiau didžioji dalis tarptautinės bendruomenės šį balsavimą laikys neteisėtu.

Dėl nuo Gruzijos vienašališkai atsiskyrusio regiono, kurio nepriklausomybę, be Maskvos, pripažįsta tik Venesuela, Nikaragva ir mažytė Ramiojo vandenyno salų valstybė Nauru, lyderio posto varžosi trys kandidatai.

Balsavimo apylinkės atsidarė apie 4 val. Grinvičo (7 val. Lietuvos) laiku. Anksti ryte prie balsadėžių plūdo negausus, tačiau pastovus rinkėjų srautas, o jokių neramumų kol kas nepastebima, pranešė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas.

Simboliška, kad šis balsavimas sutampa su Maskvos sprendimo pripažinti Abchazijos ir Pietų Osetijos suverenumą po 2008 metais vykusio penkių dienų karo tarp Rusijos ir Gruzijos trečiosiomis metinėmis.

62 metų S.Bagapšas mirė gegužę Maskvos ligoninėje po plaučių operacijos. Dabar jo postą siekia užimti Abchazijos premjeras Sergejus Šamba ir du kiti pretendentai – viceprezidentas Aleksandras Ankvabas ir opozicijos lyderis Raulis Chadžimba.

Tačiau šie rinkimai veikiausiai nesukels didelių pokyčių Abchazijos politikoje ir neišves šio regiono iš izoliacijos. Nors trijų kandidatų pozicijos skiriasi, jie visi nusiteikę draugiškai Kremliaus atžvilgiu ir griežtai nusistatę prieš susivienijimą su Gruzija.

Nei vienas iš pretendentų į Abchazijos trečiojo prezidento postą nelaikomas pastebimai pranašesniu už kitus.

S.Bagapšo pirmtakas pirmasis Abchazijos prezidentas Vladislavas Ardzinba, atvedęs savo regioną į pilietinį karą su Tbilisiu ir faktinę nepriklausomybę, vadovavo 1994-2005 metais. Jis mirė Maskvoje pernai.

Per paskutinius prezidento rinkimus 2009 metų gruodį Abchazijos žmonės perrinko S.Bagapšą.

„Kitaip nei per ankstesnius rinkimus, kuriuose susigrūmė įvairios asmenybės, atstovaujančios skirtingoms jėgoms, šiandien mes kalbame apie šalies vidinę evoliuciją, – sakė Maskvoje įsikūrusio Carnegie centro analitikas Andrejus Riabovas. – Kad ir koks būtų rezultatas, Rusija nepraloš.“

Abchazijos separatistai praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje kovėsi pilietiniame kare su Gruzija, kilusiame subyrėjus Sovietų Sąjungai. Per šį konfliktą žuvo keli tūkstančiai žmonių, o dar apie 250 tūkst., daugiausiai etninių gruzinų – buvo priversti palikti savo namus.

Maskvai pripažinus Abchazijos nepriklausomybę, Rusija šiam regionui teikė didelę pagalbą, o rusų turistai plūdo į Juodosios jūros kurortus. Tačiau Abchazijos ekonomika iki šiol kenčia nuo tarptautinės bendruomenės nenoro pripažinti jos suverenumą.

Anksčiau šiais metais Ramiojo vandenyno salo valstybė Vanuatu įsivėlė į diplomatinį ginčą, kai nusprendė pripažinti Abchazijos nepriklausomybę, tačiau greitai paneigė kada nors žengusi tokį žingsnį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius