Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 14d. 22:02

Alkoholikus Rusijoje gydo švęstu vandeniu iš lėktuvo

Apeigos lėktuve
Youtube.com / Apeigos lėktuve

Kovą su alkoholizmu Rusijos Ortodoksų Bažnyčios atstovai iškėlė į neregėtas aukštumas. Tverės miesto gyventojų ydos gydomos iš lėktuvo pilant dešimtis litrų švęsto vandens bei demonstruojant ikonas.

Švęsto vandens lietumi Tverės metropolitas Savva ir tėvas Aleksandras Goriačiovas pažymėjo rugsėjo 11 dieną, kuri Rusijoje skirta minėti blaivybę, praneša themoscowtimes.com. Į padanges iškelta 70 litrų švęsto vandens ir dvi ikonos.

Tvernews.ru nuotr./Pasiruošimas apeigoms
Tvernews.ru nuotr./Pasiruošimas apeigoms

Pirmoji, „Neišgeriama taurė“, esą skirta gydyti priklausomus nuo alkoholio ir narkotikų. Antroji ikona – Jono Krikštytojo, svarbaus rytų krikščionybės šventojo. Teigiama, kad tokios blaivybės akcijos, vykdomos nuo 2006 m., išgelbėjo ne vieną alkoholiką.

„Norit tikėkit, norit ne, tačiau vienas vyras sakė, kad pamatęs mūsų lėktuvą pasakė savo žmonai, kad nebegers. Ir to pažado laikosi“, – sakė A.Goriačiovas. Kunigo žiniomis, stebuklingai pagijusių nuo alkoholizmo yra ir daugiau.

Kodėl nuspręsta išpilti būtent 70 litrų švęsto vandens, akcijos organizatoriai neatskleidė, tačiau themoscowtimes.com teigimu, kuo rimtesnė bėda, tuo daugiau švęsto vandens skraidinama.

„Visas ligas sukelia virusai, o virusai yra demonai. Tai reiškia, kad visos ligos yra, pirmiausia, dvasinės ligos“, – paaiškino A.Goriačiovas.

Švęstas vanduo laikomas 5 litrų talpos plastikiniuose buteliuose. Pasiekus 200–300 metrų aukštį sukalbama malda, pašventinamas vanduo. Galiausiai atveriamos durys ir pradedama ceremonija. Tam, kad vėjas vandens nenupūstų atgal į lėktuvą, naudojama ne šlakstyklė, o apeiginė taurė.

Tėvas Aleksandras tiki prisidedantis prie miesto gerovės, o į skeptikus numoja ranka.

„O kas čia juokingo? Kad bandome padėti žmonės pasveikti? Kad skatiname vartoti mažiau alkoholio, narkotikų ir būti mažiau išvirkusiems? Tai yra juokinga?“ – į žurnalisto repliką, esą ne visi Tverės gyventojai tokias akcijas vertina rimtai, atsakė kunigas.

„Jie tegul juokiasi, o mes dirbsim“, – baigė A.Goriačiovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:03
01:42
01:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min