Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 15d. 23:05

Antisemitizmas Lenkijoje: teisėjas neneigia įžeidinėjęs žydus

Antisemitizmą smerkianti demonstracija Berlyne
„Scanpix“/AP nuotr. / Protestas prieš antisemitizmą

Ketverių metų senumo komentaras pasivijo jo autorių, Gožuvo teismo vadovą ir Nacionalinio teismų tarybos narį Jarosławą Dudziczių. Vyras nesusivaldė perskaitęs tekstą apie ieškomą traukinį su nacių auksu.

„Niekinga, šlykšti tauta. Nieko jie nenusipelnė“, – prisidengęs slapyvardžiu Jorry123 2015 m. komentavo J.Dudziczius. Komentaras pasirodė po straipsniu apie Pasaulio žydų kongreso pareiškimus dėl traukinio su nacių auksų, kurio tuomet ieškota Lenkijoje.

„Twitter“ nuotr./Jarosławas Dudziczius
„Twitter“ nuotr./Jarosławas Dudziczius

J.Dudziczius tuomet buvo Slubicės regiono teisėjas, 2017 m. vyras buvo paaukštintas. Lenkijos žiniasklaida praneša, kad teisėjas neneigė rašęs komentarą, tačiau kaltinimai jam nebuvo pareikšti dėl teisėjams taikomos teisinės neliečiamybės. Įvykį tiria kaimynės šalies prokuratūros vidinių reikalų skyrius.

„Wyborzca“ žurnalistai aptiko ne vieną žeidžiantį komentarą Lenkijos spaudoje, parašytą asmens, prisidengusio pseudonimu Jorry123. Žydai ir vokiečiai vadinami „satanistiniu tandemu, nukreiptu prieš Lenkiją“, tekstas apie lenkų ir vokiečių nusikaltimus prieš žydus Lenkijoje komentuojamas žodžiais „jei nepatinka, tegul važiuoja į Izraelį“.

Teigiama, kad vyro kolegos apibūdino jį, kaip mandagų žmogų, staiga tapusį nacionalistu. J.Dudzicziaus kolegos žurnalistams pasakojo, kad vyras reiškė simpatijas slaviškam nacionalizmui, o internetiniame teisėjų forume rašė, kad Lenkija turėtų pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Neįtikėtina, kad tokius įrašus galėjo padaryti ne eilinis visuomenės narys, o teisėjas.

Buvusių kolegų teigimu, teisėjas aiškino, kad Lenkija nepriklausomybę atgavo kuomet rinkimus laimėjo partija „Teisė ir Teisingumas“ („PiS“).

„Pranešimus apie antisemitinius teisėjo įrašus skaitome su dideliu nerimu ir liūdesiu. Neįtikėtina, kad tokius įrašus galėjo padaryti ne eilinis visuomenės narys, o teisėjas“, – situaciją komentavo Izraelio ambasada Varšuvoje.

2018 m. J.Dudziczius tapo Lenkijos Nacionalinės teismų tarybos nariu, prižiūrinčios šalies teismų nepriklausomybę.

Asmenims, viešai įžeidinėjantiems žmones dėl tautinės kilmės, rasės ar religinių įsitikinimų, Lenkijoje gresia laisvės atėmimas iki trijų metų.

Antrojo pasaulinio karo metu žuvo 3 mln., arba 90 proc., Lenkijos žydų. Konfliktas taip pat nusinešė 3 mln. lenkų gyvybes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min