Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 1d. 11:45

Antradienio naktį JAV politikai pasiekė susitarimą dėl mokesčių didinimo tik turtingiesiems

JAV prezidentas Barackas Obama
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV prezidentas Barackas Obama

JAV Senatas tik gerokai po vidurnakčio pritarė įstatymui, kuriuo Naujaisiais metais bus išvengta didžiulio mokesčių didinimo ir išlaidų mažinimo – vadinamojo fiskalinio skardžio, kuris galėjo sukelti JAV ekonomikos recesiją, pranešė CNN.

„Paskutinės minutės“ susitarimas priimtas 89 senatoriams balsavus už jį ir 8 prieštaraujant.

Pasiektas susitarimas reiškia, kad 2013-aisiais lieka galioti dar prezidento Džordžo Busho įteisintos mokesčių lengvatos, o mokesčiai didės tik turtingiesiems – tiems, kurie per metus uždirba daugiau kaip 400 tūkst. dolerių ir poroms, uždirbančioms daugiau nei 450 tūkst. dolerių per metus.

Tuo tarpu daugiau nei 100 mln. namų ūkių, kurių pajamos per metus siekia iki 250 tūkst. dolerių mokesčių didinimo išvengs.

Pagal susitarimą, bedarbių pašalpos dar metus bus mokamos 2 mijonams žmonių, taip pat išsaugomos išmokos už vaikų priežiūrą.

Opozicijos lyderis Senate Mitch McConnell piktinosi, kad susitarimui pasiekti prireikė tiek daug laiko, tačiau išreiškė viltį, kad jis bus naudingas šaliai.

Jei politikams nebūtų pavykę pasiekti sutarimo, mokesčiai būtų didėję daugumai JAV dirbančiųjų, o tai, analitikų teigimu, galėjo JAV įstumti į naują recesiją.

Pasiektas laimėjimas gali būti laikomas prezidento Baracko Obamos pergale. Tiesa, jį dar turi palaiminti JAV Atstovų rūmai. Jie dėl įstatymo ketina balsuoti antradienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min