Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 21d. 23:00

Ar Rusijos ambasadoje Argentinoje rastas kokainas turėjo keliauti į Dūmą?

Buenos Airėse konfiskuoti lagaminai su kokainu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Buenos Airėse konfiskuoti lagaminai su kokainu

Bendrame „The Daily Beast“ ir centro „Dosjė“ tyrime skelbiama, kad garsusis kokainas, kuris 2018 metais buvo aptiktas ir konfiskuotas Rusijos ambasadoje Argentinos sostinėje Buenos Airėse, galėjo būti skirtas Rusijos parlamentarams. Ar asmeniniam vartojimui – nežinia.

Oficialūs duomenys, susiję su 350 kg kokaino, verto maždaug 50 mln. dolerių ir 2018-aisiais aptikto Rusijos ambasados Buenos Airėse teritorijoje, skurdoki.

Keturi įtariamieji teisiami uždaroje byloje Rusijoje, dar du laikomi Argentinoje. Pagrindinis įtariamasis – Andrejus Kovalčiukas, kuris ir gabeno kokainą iš Argentinos diplomatiniais kanalais.

Jau tada, 2018 metais, skelbta, kad didžiulė kokaino siunta į Maskvą buvo išgabenta Rusijos vyriausybiniu lėktuvu.

Ir nors Kremlius pranešimus neigė, portalas RBC atrado, kad lėktuvo identifikacijos numeris 96023 sutampa su orlaivio IL-96 numeriu. O pastarasis priklauso eskadronui „Russia“, skraidinančiam aukščiausio rango Rusijos pareigūnus.

Stopkadras/Rusijos vyriausybei priklausantis lėktuvas IL-96
Stopkadras/Rusijos vyriausybei priklausantis lėktuvas IL-96

Rusija tada atsitvėrė tylos siena, bet dabar „Dosjė“ tyrėjai skelbia gavę daugybę oficialaus tyrimo dokumentų ir šimtus valandų garso įrašų, padarytų klausantis telefoninių pokalbių. O turinys esą iškalbingas.

Pasak „Dosjė“, buvęs Rusijos armijos puskarininkis Michailas Kazancevas pasakė tyrėjams, kad A.Kovalčiukas pats patvirtino, ką planuota gabenti į Maskvą, per privatų pokalbį telefonu. Pokalbis esą įvyko po vieno įtariamų A.Kovalčiuko sėbrų arešto.

„Anot Kovalčiuko, dalis kokaino buvo skirta Rusijos Valstybės Dūmos deputatams ir Rusijos Federacijos Tarybos nariams“, – teigė M.Kazancevas, nors ir neįvardino nė vieno rusų parlamentaro.

„Dosjė“ taip pat apkaltino tyrėjus Rusijoje nesistengus surasti, kam turėjo būti skirtas narkotikų krovinys. Iki šiol neaišku, kas ir už kokius pinigus įsigijo kokainą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos ambasadai Argentinoje priklausantis pastatas, kuriame buvo rasti lagaminai su kokainu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos ambasadai Argentinoje priklausantis pastatas, kuriame buvo rasti lagaminai su kokainu

Šį žurnalistinį centrą finansuojantis buvęs oligarchas Michailas Chodorkovskis pavadino žemo lygio Rusijos diplomatų areštą tik priedanga. Esą trys aukšto rango Rusijos užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, kurie neva prižiūrėjo A.Kovalčiuko kontrabandinę veiklą, kažkodėl vis dar laisvėje.

„Ar tai pasityčiojimas, ar taip ir turėjo būti?“ – klausė M.Chodorkovskis.

„The Daily Beast“ savo ruožtu skelbia, kad gauti dokumentai liudija, jog Rusijoje buvo bandoma apsaugoti į skandalą dėl kokaino gabenimo įsipainiojusius šalies valdžios atstovus.

„Kai kurie Rusijos ambasados Argentinoje darbuotojai žinojo apie tokią veiklą ir buvo susiję su narkotikų mafija, – portalui teigė vienas JAV narkotikų kontrolės administracijos agentas. – Rusijos pusė vienu metu nutarė, kad bus saugiau „surasti“ kokainą.

Skandalas buvo nuslopintas diplomatiniu lygiu, o Argentina taip ir neatliko tikro tyrimo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

21:40
11:46
00:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min