Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atleisto darbuotojo kerštas: sudegino savo buvusią darbovietę

Pokalbis dėl darbo
123rf.com nuotr. / Atleisti darbuotojai imasi įvairių keršto būdų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Skundai, klientų klaidinimas, vagystės ir grasinimai – taip kerštauja iš darbo atleisti lenkai. Kaip rašo „Rzeczpospolita“, tris paras šalia Lodzės esančios Ozorkovo gyvenvietės, turinčios 20 tūkst. gyventojų, žmonės neturėjo nei šilumos, nei karšto vandens, kadangi šilumą tiekiančią katilinę padegė buvęs darbuotojas.

2013-ųjų lapkritį 37 metų Robertas W. su kirviu ir peiliu rankose įsiveržė į šilumos tiekimo įmonę, užpuolė darbuotoją, kirviu sudaužė centrinio šildymo katilų valdymo sistemą, o tada išpylęs benziną patalpas padegė. Ugniagesiai kelias valandas kovojo su ugnimi.

Padegėjas pabėgo, užsibarikadavo namuose, grasino iššokti per langą, bet galų gale pasidavė. 

Vyras pirmiausia sulaukė kaltinimų sugadinus katilinės įrangą, o šią savaitę – ir dėl bandymų sukelti katastrofą, kurios metu galėjo nukentėti 5,3 mln. zlotų (4,4 mln. Lt) vertės turtas. „Įtariamasis gailisi dėl to, kas nutiko, bet savo motyvų, kodėl tai padarė, neatskleidžia. Įtariame, kad priežastimi tapo negatyvios emocijos dėl ankstesnio atleidimo iš darbo“, – teigė Lodzės prokuratūros atstovas Krzysztofas Kopania.

Įtariamasis gailisi dėl to, kas nutiko, bet savo motyvų, kodėl tai padarė, neatskleidžia. Įtariame, kad priežastimi tapo negatyvios emocijos dėl ankstesnio atleidimo iš darbo, – teigė Lodzės prokuratūros atstovas Krzysztofas Kopania.

Robertas W. už katilinės padegimą sulaikytas 2 mėnesiams. Nuostoliai dėl jo veiksmų įvertinti 700 tūkst. zlotų (580 tūkst. Lt). Nuostolius turėtų padengti draudikai, bet jeigu jų išmokėtų pinigų nepakaks, ieškinys lauks ir nelaimės kaltininko.

Atleisti darbuotojai sugalvoja ir kitokių keršto būdų. Tarkim, vienoje bendrovėje kažkas mėnesių mėnesius vogė prekes, nuostoliai pasiekė 14 tūkst. zlotų (11,6 tūkst. Lt). Kai policija vis dėlto pagavo vagį, paaiškėjo, kad tai buvęs darbuotojas, tokiu būdu kompensavęs savo nuostolius.

Dar kitokį keršto planą sugalvojo Didžiosios Lenkijos Ostrovo gyventojas. Daug metų bankininku dirbęs 55 metų vyras buvo atleistas prieš metus, o sausio pabaigoje nusiuntė į vieną iš banko skyrių trumpąją žinutę su grasinimu susprogdinti. Bankas buvo evakuotas, policija po penkių valandų nustatė vyro, atsiuntusio klaidingą pranešimą apie bombą, tapatybę. Buvęs darbuotojas prisipažino tai padaręs kerštaudamas.

Policijos pareigūnų teigimu, taip elgdamiesi atleisti darbuotojai tikrai nieko nelaimės. Atvirkščiai – jiems gali grėsti baudžiamoji ar administracinė atsakomybė. Be to, kai ši informacija pasklis plačiau, žmogui gali būti itin sunku susirasti kitą darbą, kadangi darbdaviai jo paprasčiausiai bijos.

Vis dėlto tokie atvejai nėra itin dažni, kur kas dažniau atleisti darbuotojai skundžiasi Valstybinei darbo inspekcijai. Pastaroji paprastai nesiaiškina, dėl kokių priežasčių pateikiami skundai, o juos tiesiog tiria. Bet esą pasitaiko atvejų, kai aiškiai įžvelgiami keršto motyvai, tačiau retai pasitaiko, kad darbdavys dirbtų idealiai.

Komentarai
Temos Lenkija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min