-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atsistatydino pagrindinės Japonijos opozicijos partijos vadovė Renho Murata

Sunkų laikotarpį išgyvenančios Japonijos pagrindinės opozicinės partijos vadovė ketvirtadienį atsistatydino po trumpiau nei metus trukusio darbo šiame poste.
Renho Murata
Atsistatydino pagrindinės Japonijos opozicijos partijos vadovė Renho Murata / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 1 Japonija

Buvusi manekenė ir televizijos diktorė Renho Murata, paprastai vadinama tiesiog Renho, pernai rugsėjį tapo pirmąja Demokratų partijos (DP) vadovo postą užėmusia moterimi po triuškinamos pergalės per partinius rinkimus.

Tačiau jos neilgai trukusį vadovavimą temdė dažni skandalai. Renho taip pat nesugebėjo išnaudoti premjero Shinzo Abe blėstančio populiarumo.

Taivaniečio ir japonės šeimoje gimusios Renho reputaciją taip pat temdė klausimai dėl jos pilietybės.

Prieš ją išrenkant partijos lydere paaiškėjo, kad Renho niekada oficialiai neatsisakė Taivano, buvusios Japonijos kolonijos, pilietybės.

Japonija draudžia suaugusiems savo piliečiams turėti kitos šalies pilietybę.

Japonijoje gimusi Renho tąsyk atsiprašė, bet abejonės nebuvo visiškai išsklaidytos.

Praeitą savaitę partijos lyderė mėgino galutinei išspręsti šį reikalą ir parodė oficialius dokumentus, liudijančius, kad ji turi tik Japonijos pilietybę. Vis dėlto žiniasklaida skelbė, kad ji buvo kritikuojama DP pareigūnų, kad pilietybės problema buvo nevykusiai sprendžiama.

Praeitą savaitę partijos lyderė mėgino galutinei išspręsti šį reikalą ir parodė oficialius dokumentus, liudijančius, kad ji turi tik Japonijos pilietybę. Vis dėlto žiniasklaida skelbė, kad ji buvo kritikuojama DP pareigūnų, kad pilietybės problema buvo nevykusiai sprendžiama.

„Priėmiau sprendimą atsistatydinti“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją paskelbė Renho. Savo sprendimo priežasčių ji neįvardijo, tik sakė, kad tai nesusiję su skandalu dėl pilietybės.

Jos centro kairioji partija, anksčiau vadinta Japonijos demokratų partija (DPJ), 2009 metais buvo iškilusi į valdžią, rinkimuose įveikusi ilgai šalies politikoje dominavusią konservatyviąją Liberalų demokratų partiją (LDP).

Vis dėlto 2012 metų pabaigoje LDP grįžo į valdžią po virtinės DPJ klaidų ir politinės pozicijos svyravimų. Be to, ankstesnė vyriausybė buvo kritikuojama dėl savo reakcijos į Fukušimos branduolinę krizę.

Nors DP išliko didžiausia opozicine jėga, manoma, kad jos pozicijos parlamente toliau silpnėja. Pastaruoju metu ši partija prastai pasirodė per Tokijo tarybos rinkimus.

DP taip pat nesugebėjo išnaudoti didėjančio nepasitenkinamo Sh.Abe ir LDP, nukentėjusiais dėl virtinės skandalų.

Renho Japonijoje pirmąkart išgarsėjo 9-ame dešimtmetyje kaip manekenė. Vėliau ji sėkmingai vystė karjerą televizijoje. Japonams ji tapo puikiai pažįstama dėl reportažų apie 1995 metais Kobę nuniokujusį katastrofinį žemės drebėjimą.

Vienu metu ši žurnalistė buvo praminta „Hissatsu“ („Žudančiu šūviu“) dėl griežtos kritikos valstybės lėšas švaistantiems biurokratams šalyje, kurios žiniasklaida dažnai peikiama dėl nepakankamo aštrumo.

2004 metais Renho buvo išrinkta į parlamentą. Po šešerių metų ji išprovokavo skandalą, nusifotografavusi parlamento pastate madų žurnalo „Vogue“ Japonijos leidimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius